Cracovia wygrywa w Chorzowie i wskakuje na podium!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:44
29 kwi 2016, 22:21

W piątkowy wieczór to zespół z Krakowa jest radosny. Na wyjeździe wygrał z Ruchem i zapewnił sobie trzecie miejsce w tabeli ekstraklasy. Wygrana 1:0 do łatwych nie należała…

Pierwsze minuty bardzo nerwowe w wykonaniu obu ekip, wiele niedokładności i strat. Mimo wszystko już w 5. minucie Cracovia objęła prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał nie kto inny jak… Mateusz Cetnarski, a najwyżej do piłki skoczył Covilo. To już 11. asysta piłkarza gości. Od tamtego czasu przez około 15  minut przebieg gry kontrolowali goście. Ruch nie bardzo potrafił zagrozić bramce Sandomierskiego. To z czasem uległo zmianie, role się odwróciły i to chorzowianie naciskali i zmusili Cracovię do obrony. Tak można podsumować pierwszą połowę. Co z tego, że gospodarze napierali skoro nie oddali ani jednego celnego strzału…

Druga partia gry to kontynuacja tej poprzedniej. Czas upływał szybciej śpieszącemu się Ruchowi, któremu bramka zwyczajnie się należała. Gospodarze zaczęli grać wysoko. W 72. minucie mogli to wykorzystać krakowianie. Kapustka po ładnym odbiorze podał do Jendriska, piłka po jego strzale dotknęła siatki.. z zewnętrznej strony. Tak więc optyczna przewaga Ruchu ze śmiałymi atakami gości to podsumowanie tego spotkania. W 80. minucie na boisko wszedł Przemysław Bargiel. Chłopak, który ma 16 lat i 34 dni zaprezentował się bardzo dobrze, nie uciekał od gry, pokazywał młodzieńczą fantazję. Prowadzenie z początku meczu nastawiło psychicznie ten mecz.

Zwycięstwo w Chorzowie dało trzecie miejsce Cracovii, która zepchnęła Zagłębie Lubin. Jacek Zieliński ma jednak o czym myśleć. Ruch? Ruch zaprezentował się nieźle, zabrakło skuteczności i szczęścia.

Ruch Chorzów – Cracovia Kraków 1:0 (1:0)

Bramki: 5′.Covilo

Kartki (żółte):

Cracovia: Miroslav Covilo (33.) Hubert Wołąkiewicz (47.) Jakub Wójcicki (69.) Piotr Polczak (83.)

Ruch: Mateusz Cichocki (77.)

Ruch Chorzów: Putnocky, Konczkowski, Cichocki, Koj, Oleksy (Marek Szyndrowski 8.), Surma, Hanzel, Podgórski (Przemysław Bargiel 79.), Lipski, Moneta (Marek Zieńczuk 81.), Stępiński

Cracovia Kraków: Sandomierski, Jaroszyński (Tomas Vestenicky 53.), Wołąkiewicz (Piotr Polczak 56.), Bejan, Deleu, Covilo, Budziński, Kapustka, Cetnarski (Dariusz Zjawiński 85.), Wójcicki, Jendrise