Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Cracovia – Zawisza: mecz na dnie

Cracovia – Zawisza: mecz na dnie

0

Spotkanie Cracovii Kraków z Zawiszą Bydgoszcz nie zapowiada się zbyt ciekawie. Oba zespoły czeka walka o utrzymanie, a dzisiejszy mecz jest tym z serii “o 6 punktów”. Kto zwycięsko wyjdzie z tego starcia?

Piłkarze Mariusza Rumaka mają najwięcej straconych bramek w całej lidze. Były szkoleniowiec Lecha Poznań wciąż nie może znaleźć przepisu na wygrywanie. Zawisza to przecież aktualny zdobywca Pucharu Polski oraz reprezentant Polski na arenie międzynarodowej. Zespół stacza się do I ligi, jednak pamiętajmy, że do podziału punktów coraz bliżej. Reforma sprzyja klubom, które bronią się przed spadkiem, a za taki przecież trzeba uznać Zawiszę. Walkę o mistrzostwo Polski trzeba włożyć między bajki i odłożyć na następny sezon.

Craxa z kolei powoli się odradza. Trzy kolejne zwycięstwa przed własną publicznością pozwalają kibicom Pasów myśleć pozytywnie o dzisiejszym meczu. Zespół Roberta Podolińskiego również musi skupić się na walce o byt w Ekstraklasie. Cracovia doskonale zdaje sobie sprawę, że takie mecze jak ten z Zawiszą po prostu trzeba wygrywać, żeby powiększyć przewagę i spokojniej myśleć o kolejnych tygodniach.

Niedzielne popołudnie nie zapowiada się na zbyt widowiskowe w Krakowie, ale mamy nadzieję, że Michał Masłowski z Zawiszy oraz Marcin Budziński z Cracovii nie pozwolą nam uderzyć w poobiednią drzemkę. Początek meczu o 15:30.