Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Czy Górnik dogoni czołówkę?

Czy Górnik dogoni czołówkę?

0

W ostatnim meczu 16 kolejki T-Mobile Ekstraklasy zmierzą się dwunasta z szóstą drużyną ligowej tabeli, a więc Cracovia z Górnikiem Zabrze.  Cracovia swój dorobek punktowy (18 pkt) zawdzięcza głównie meczą u siebie gdzie zdobyła aż 15 punktów. Górnik zaś z 25 pkt. aż 13 zdobył na wyjazdach.  Będzie to mecz więc świetnie grającej u siebie Cracovii z lubiącymi grać na wyjazdach górnikami. Obie drużyny spotkały się ze sobą już w pierwszej kolejce obecnego sezonu – w Zabrzu gospodarze pewnie wygrali 2:0. 

Cracovia gra w lidze w kratkę, a ma to głównie związek z tym czy gra u siebie czy na wyjeździe. W tym sezonie drużynie z rodu Kraka jeszcze nie udało się zwyciężyć na boisku rywala.  Mecz rozgrywany jest w Krakowie, co z pewnością cieszy zawodników Cracovii. Pasy zdołały wygrać ostatnie 4 mecze u siebie, tracąc w tych meczach zaledwie jedną bramkę.

Górnik z pewnością wyjdzie bardzo zmotywowany na boisko. Drużyny bezpośrednio wyprzedzające Górnik a więc GKS Bełchatów, Jagiellonia oraz Śląsk potraciły swoje punkty co pozwala zabrzanom poważnie myśleć o wskoczeniu na podium tabeli. Jednak by to się stało goście muszą wygrać w tym spotkaniu, a to w ostatnich czterech meczach udało im się zaledwie raz.

Mecz rozpocznie się o godz 18:00, sędzią spotkania będzie Paweł Gil z Lublina.