Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Czy Jagiellonia podtrzyma fantastyczną serię!?

Czy Jagiellonia podtrzyma fantastyczną serię!?

0

W spotkaniu kończącym 14. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy, Jagiellonia Białystok zmierzy się przed własną publicznością z GKS-em Bełchatów. 

Spotkanie pomiędzy Jagą, a Bełchatowem będzie już trzecim pojedynkiem pomiędzy Michałem Probierzem a Kamilem Kieresiem. Jednak do poprzednich dwóch doszło jak Probierz był jeszcze szkoleniowcem krakowskiej Wisły. I to właśnie opiekun Białostocczan ma lepszy bilans bo raz wygrał i raz zremisował.

Można też powiedzieć, że Probierz ma patent na ekipę Brunatnych. Drużyny prowadzone przez Pana Michała nie przegrały z Bełchatowem od 2009 roku. W dotychczasowych sześciu spotkaniach Probierz tryumfował trzy razy i trzy razy padł remis.

Nieco gorzej wyglądają statystyki Kieresia, który podejmując Jagiellonię raz wygrał, raz zremisował i raz przegrał.

Jagiellonia to rewelacja rozgrywek. W przypadku zwycięstwa w zależności od wyniku wskoczy na fotel lidera lub zajmie drugie miejsce. Bełchatowianie po bardzo dobry początku sezonu nieco spuścili z tonu i to raczej Jaga jest faworytem spotkania.

Przypuszczalne składy: 

Jagiellonia: Drągowski, Baran, Pazdan, Madera, Wasiluk, Grzyb, Romanczuk, Frankowski, Gajos, Tuszyński, Piątkowski

GKS Bełchatów: Zubas – Basta, Baranowski,Telichowski, Mójta – Baran, Rachwał (kpt) – Norambuena, Poźniak,Mak – Ślusarski

Początek spotkania o 20.