Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Czy Zawisza w końcu odbije się od dna?

Czy Zawisza w końcu odbije się od dna?

0

O godzinie 18 na boisko w Bydgoszczy wyjdą zawodnicy miejscowego Zawiszy i Lechii Gdańsk. Czy Zawiszy uda się odnieść drugie zwycięstwo w tym sezonie? Czy może Lechia przerwie serie dwóch porażek z rzędu?

Gospodarze tego spotkania przystępują do dzisiejszego meczu z bilansem 1-0-4. W pierwszych pięciu kolejkach udało im się zdobyć jedynie 3 punkty, poprzez co Zawisza zajmuje dopiero 14 miejsce w tabeli.  Nie tak działacze wyobrażali sobie początek ligi. Po 8 miejscu, na jakim udało się zakończyć poprzedni sezon, szefostwo klubu z Bydgoszczy liczyło w tym sezonie na progres. Niestety na razie nie wygląda to zbyt różowo. Być może głównym czynnikiem dotychczasowych niepowodzeń jest to, że do zespołu przybyło wielu nowych zawodników, którzy niekoniecznie zapewniają wysoką jakość, a także to, że w pierwszych spotkaniach sezonu nie mogli wystąpić Herold Goulon i Michał Masłowski. Obydwaj jednak wrócili już do treningów, aczkolwiek ich powrót na boisko planowany jest najwcześniej w październiku. Czy dziś uda im się przełamać złą passę i Zawisza powróci na właściwe tory? Przekonamy się w trakcie spotkania.

Lechia przystępuje do tego spotkania silnie zmotywowana. 9 miejsce, które jak na razie zajmują podopieczni trenera Machado nie jest zadowalające. Po ciekawych transferach, jakich dokonali tego lata, w klubie liczą na wysokie miejsce w tabeli. Bilans zespołu z Gdańska to 2-1-2. Dzisiaj zawodnicy Lechii na pewno powalczą o zwycięstwo, ale nie będzie to łatwe zadanie, bo Zawisza chce w końcu odbić się od dna tabeli.

Zawisza Bydgoszcz – Lechia Gdańsk 18.00 / Piątek, 22.08.2014, godzina 18.00

Przewidywane składy:

Zawisza Bydgoszcz: Andrzej Witan – Anestis Argyriou, Andre Micael, Paweł Strąk, Sebastian Ziajka – Kamil Drygas, Korneliusz Sochań – Jakub Wójcicki, Alvarinho, Luis Carlos – Rafael Porcellis

Lechia Gdańsk: Dariusz Trela – Mateusz Możdżeń, Rafał Janicki, Tiago Valente, Nikola Lekovic – Ariel Borysiuk, Stojan Vranjes, Daniel Łukasik – Bartłomiej Pawłowski, Maciej Makuszewski, Danijel Aleksic

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Autor: Kamil Kwiatkowski