Strona główna Piłka nożna Europejskie puchary Deila: Lepiej gdybyśmy uniknęli Legii…

Deila: Lepiej gdybyśmy uniknęli Legii…

0

Trener Celticu Glasgow- Ronny Deila jest sceptycznie nastawiony na ewentualne wylosowanie Legii Warszawa w 1/16 finału Ligi Europy! Nie chodzi tyle o aspekt sportowy co o “konfrontację” kibiców.

– Rozumiem, że kibice czuliby się z tym dobrze, ale właśnie dlatego myślę, że byłoby lepiej, gdybyśmy uniknęli Legii i zagrali z kimś innym. Jeśli trafimy na Legię, to z mojego punktu widzenia problemu nie będzie. Ale nie sądzę, by UEFA chciała, żebyśmy zagrali przeciwko sobie – powiedział szkockim mediom trener Celtiku Ronny Deila.

– Graliśmy już z Legią w tym roku, więc byłoby lepiej wylosować kogoś innego – mówi Deila. – Jeśli znów trafimy na Legię, to z mojego punktu widzenia problemu nie będzie. Ale nie sądzę, by UEFA chciała, żebyśmy zagrali przeciwko sobie – dodaje trener w rozmowie ze szkockimi mediami.

– To byłoby jednak inne starcie. Legia pokazała, że jest bardzo dobrym zespołem i podczas kiedy my graliśmy źle, zdobyła wiele punktów w Lidze Europy. Ale teraz my jesteśmy zupełnie innym zespołem niż w lecie, więc rywalizacja z Legią byłaby całkowicie inna.

– Jednak kogokolwiek byśmy nie wylosowali, rywal będzie trudny. Naszym celem jest jednak przejście do kolejnej rundy i wypełnienie stadionu – mówi Ronny Deila.

Przypomnijmy, że losowanie 1/16 Ligi Europy już w poniedziałek, a Celtic jest jednym z potencjalnych rywali mistrza Polski.