Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Dobra praca trenerów Górnika procentuje

Dobra praca trenerów Górnika procentuje

0

Dla Marka Majki (na zdjęciu z prawej), wychowanka Piasta Gliwice, który zdobył 4 tytuły mistrza Polski w barwach Górnika Zabrze, niedzielne spotkanie obu klubów będzie z pewnością szczególnym wydarzeniem. Poniżej ten znakomity w przeszłości piłkarz ocenia fachowym okiem obie drużyny.

– Jeśli chodzi o Piasta, to gliwiczanie mieli nieudany początek sezonu. Ale zespół ma potencjał i moim zdaniem, im dalej, tym będzie lepiej. Uważam, że Piast będzie zdobywał punkty i opuści dolne rejony tabeli. Ale czy w niedzielę, gliwiczanie będą w stanie zdobyć punkty kosztem Górnika, to już zupełnie inna sprawa – zaznacza Marek Majka, który nie tak dawno oglądał z trybun ligowe spotkanie Piastunek z Zawiszą Bydgoszcz.
– W drugiej połowie tego meczu Piast pokazał swój charakter i wygrał jak najbardziej zasłużenie. Zagrał skuteczną piłkę i zdobył trzy bramki – dodaje Majka, który w barwach Górnika zagrał 137 spotkań ligowych i strzelił 31 goli.

O Górniku ma również wyrobione zdanie. – W ostatnim czasie zabrzanie z reguły mają bardzo dobry początek. Po rundzie jesiennej plasowali się bardzo wysoko w tabeli i – teraz – zanosi się na to, że będzie podobnie. Dla mnie to nie jest zaskoczenie, że dwie kolejki byli na fotelu lidera. Teraz są na drugim miejscu, które oddaje ich duże możliwości. Moim zdaniem dobra praca sztabu szkoleniowego Górnika procentuje – uważa Majka, który w niedzielę zasiądzie na trybunach Stadionu im. Ernesta Pohla i liczy, że obejrzy bardzo dobre spotkanie.

Źródło: Górnik Zabrze

Foto: Górnik Zabrze