Dobre występy Polaków w Anglii!

28 gru 2014, 21:01

W dzisiejszych meczach rozegranych na angielskich boiskach wystąpiło trzech Polaków. Wszyscy z nich wygrali swoje mecze, dwóch w Premier League, jeden z nich na zapleczu najwyższej klasy rozgrywek, w Championship.

Wojciech Szczęsny rozegrał całe spotkanie w meczu Arsenalu Londyn z West Ham. „Kanonierzy” wygrali na terenie rywala 2:1 i dzięki temu zwycięstwu zamienili się z dzisiejszym przeciwnikiem miejscami w tabeli. Arsenal znajduje się obecnie na 5 miejscu, West Ham jest na 6 pozycji.

Fatalną serię meczów bez zwycięstwa przerwał dzisiaj Leicester City. Klub, w którym występuje Marcin Wasilewski pokonał na wyjeździe Hull City 1:0. Polak rozegrał pełne spotkanie i został wybrany graczem meczu. Mimo wygranej drużyna Polaka pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli.

W Championship znakomicie radzi sobie drużyna Artura Boruca, Bournemouth. Ekipa Polaka zwyciężyła dzisiaj na wyjeździe z Millwall 2:0. Boruc rozegrał pełne 90 minut. Dzięki piątemu z rzędu zwycięstwu Bournemouth prowadzi w tabeli i ma kilka punktów przewagi nad kolejnymi drużynami.

W poniedziałek swój mecz rozegra Łukasz Fabiański. Jego Swansea zmierzy się z Liverpoolem.