Dramatyczny mecz w Bydgoszczy dla “Górali”!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:55
10 sie 2014, 17:44

Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało wyjazdowy mecz w Bydgoszczy z miejscowym Zawiszą 1:2 po dramatycznej końcówce spotkania!

Spotkanie lepiej zaczęli gospodarze, którzy dobrze weszli w spotkanie. Groźnie atakowali i bramka wydawała się kwestią czasu. Tak też było. W 33. minucie Jorge Kadu wykorzystał świetne podanie Luisa Carlosa i mimo tego, że kilka minut w równie dobrej sytuacji spudłował tym razem nie dał żadnych szans goalkeeperowi przyjezdnych żadnych szans.

Na początku drugiej połowy opowiedzieli jednak “Górale”! Seria błędów fatalnie spisujących się obrońców drużyny Jorge Paixao skutkowała stratą bramki. Strzelcem gola został Dariusz Kołodziej.

Kolejne minuty to jednak dominacja Zawiszy. Jednym z najaktywniejszych piłkarzy był najbardziej doświadczony na boisku Vasco. Owy napastnik w przeciągu kilku minut mógł rozstrzygnąć losy całej batalii. Najpierw jego dobry strzał sparował Pesković, a kilka chwil później gości po strzale głową uratowała poprzeczka!

Kiedy wszyscy na trybunach spodziewali się remisu podopieczni Leszka Ojrzyńskiego walczyli do końca i w drugiej minucie doliczonego czasu gry skarcili gospodarzy. Kolejny błąd bydgoskiej defensywy wykorzystał Damian Chmiel ustalając wynik spotkania na 1:2!

Zawisza Bydgoszcz – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (1:0)
1:0 – Jorge Kadu 33′
1:1 – Dariusz Kołodziej 49′
1:2 – Damian Chmiel 90+2′
Składy:
Zawisza Bydgoszcz: Andrzej Witan – Anestis Argyriou, Paweł Strąk, Andre Micael, Sebastian Ziajka, Luis Carlos, David Fleurival, Kamil Drygas, Alvarinho (67′ Bernardo Vasconcelos), Rafael Porcellis (79′ Piotr Petasz), Jorge Kadu (62′ Wagner).
Podbeskidzie Bielsko-Biała: Michal Pesković – Tomasz Górkiewicz, Dariusz Pietrasiak, Bartłomiej Konieczny, Adam Pazio, Anton Sloboda, Maciej Iwański, Sylwester Patejuk (87′ Frank Adu Kwame), Dariusz Kołodziej (74′ Piotr Malinowski), Damian Chmiel, Krzysztof Chrapek (46′ Bartosz Śpiączka).
Żółta kartka: Bartłomiej Konieczny (Podbeskidzie).
Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).