Strona główna Piłka nożna Duże wyróżnienie dla Fabiańskiego!

Duże wyróżnienie dla Fabiańskiego!

0

Świetne występy Łukasza Fabiańskiego w Premier League w barwach Swansea zostały docenione przez brytyjskich dziennikarzy. Polka znalazł się w gronie dziesięciu “cichych bohaterów” ligi. 

Brytyjski dziennik “The Guardian” zestawił dziesięciu graczy klubów Premier League, którzy stanowią o sile zespołu, choć nie trafiają na pierwsze trony gazet. Z jednego z nich został uznany Łukasz Fabiański.

Warto dodać, że decyzja o sprzedaży Vorma i pozyskaniu Fabiańskiego spotkała się z dezaprobatą wśród kibiców. Jednak po pierwszej części sezonu, kiedy to polski goalkeeper w 11 spotkaniach aż 5 razy zachował czyste konto, fani szybko zmienili zdanie o Fabiańskim. Nie tylko kibice Swansea są zachwyceni postawą bramkarza, ale też manager oraz koledzy z zespołu.

Polak do Swansea trafił latem 2014 roku z Arsenalu Londyn. Jego kontrakt jest ważny do czerwca 2018 roku.

Poza Fabiańskim w zestawieniu „cichych bohaterów” znaleźli się: Aaron Cresswell (West Ham United),Ryan Bertrand (FC Southampton), Craig Dawson (West Bromwich Albion), Ayoze Perez (Newcastle United), Mame Diouf (Stoke City), Jose Fonte (FC Southampton), Richard Dunne (Queens Park Rangers), Mark Noble (West Ham United) oraz Branislav Ivanović (Chelsea Londyn).