Ekstraklasa na start! Beniaminek zagra z Wisłą

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:55
18 lip 2014, 12:10

W końcu! Mimo, że przegrywamy z Estończykami, mimo że remisujemy z półamatorami z Irlandii i tak nie możemy się doczekać naszej T-Mobile Ekstraklasy! Już dziś inauguracja sezonu 2014/2015, a na “pierwszy ogień” idzie beniaminek, czyli Górnik Łęczna, który zmierzy się z dawną potęgą, Wisłą Kraków.

“Zielono-czarni” do tej pory tylko raz przegrali z Wisłą na własnym stadionie i na pewno nie będą łatwym przeciwnikiem dla podopiecznych Franciszka Smudy. Po awansie do ekstraklasy drużyna się nie osłabiła, a wręcz dokonała wzmocnień na każdej pozycji. W bramce stanie kupiony z Zagłębia Lubin Silvio Rodić, w pomocy filarem powinien być Przemysław Kaźmierczak, z kolei w ataku powalczy sprowadzony z Lechii Gdańsk- Paweł Buzała.

Przewidywany skład Górnika Łęczna:

Górnik Łęczna

Z drugiej strony ciągle borykająca się z problemami finansowymi Wisła Kraków, która jednak nie osłabiła się po sezonie. Z podstawowego składu odszedł jedynie Piotr Brożek, którego zwolennikiem nie był do końca Smuda i bramkarz Michał Miśkiewicz. Przybyli głównie piłkarze Ruchu Chorzów: Michał Buchalik, Maciej Jankowski i Maciej Sadlok, którzy najprawdopodobniej zagrają od pierwszej minuty.

Do tej pory Wisła podejmowała Górnik w Łęcznej w lidze czterokrotnie. Trzy razy mieliśmy podział punktów, z kolei raz triumfowała “Biała gwiazda”. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już wieczorem.

Przewidywany skład Wisły Kraków:

Wisła Kraków

Górnik Łęczna – Wisła Kraków / pt. 18.07.2014, godz. 20:30

Autor: Damian Wilary

Podobne teksty

Komentarze

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA