El. EURO 2025. Reprezentacja Polski U21 pewnie pokonała Kosowo

8 wrz 2023, 22:01

Reprezentacja Polski do lat 21 udanie rozpoczęła walkę o awans na młodzieżowe mistrzostwa Europy, które odbędą się w 2025 roku. W pierwszym meczu podopieczni Michała Probierza bez żadnych problemów pokonali swoich rówieśników z Kosowa (3:0).

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Trzy bramki w meczu Polska U21 – Kosowo U21

Polacy o EURO 2025 walczą w grupie D, gdzie grają z Kosowem, Bułgarią, Estonią, Niemcami i Izraelem. Pewni gry na mistrzostwach Europy do lat 21 będą jedynie zwycięzcy poszczególnych zbiorów. We wrześniu zawodników Probierza czekają dwa mecze. W piątek młodzieżowcy zmierzyli się z Kosowem.

Mecz, który rozgrywany był w Płocku, od samego początku potoczył się pod dyktando reprezentacji Polski U21. Nasza drużyna wyszła na prowadzenie już w 25. minucie za sprawą Ariela Mosora. Kilka chwil później na listę strzelców wpisał się Michał Rakoczy.

Zawodnik Cracovii jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy podwyższył wynik na 3:0. Na tym strzelanie zawodników Probierza się zakończyło. W drugiej części gry częściej przy piłce byli zawodnicy z Kosowa, ale nie przełożyło się to na kolejne bramki. Tym samym mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Polaków.

Już we wtorek (12 września) Polaków czeka starcie z Estonią. Kolejny mecz z udziałem naszych młodzieżowców będzie miał miejsce w Tallinnie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Nasi najbliżsi rywale rozegrali już dwa mecze. W pierwszym przegrali z Kosowem, natomiast w kolejnym zremisowali z Bułgarią  i na koncie mają tylko jeden punkt.