El. LKE. Lech i Pogoń wygrywają w rewanżach i zagrają w 3. rundzie!

Aktualizacja: 7 sie 2023, 12:59
3 sie 2023, 19:55

Lech Poznań i Pogoń Szczecin zagrają w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. “Kolejorz” w rewanżu wygrał 2:1 z Żalgirisem Kowno, natomiast “Portowcy” pokonali u siebie 3:2 ekipę Linfield FC.

Oba polskie zespoły miały spore zaliczki po pierwszych spotkania. Przed tygodniem Lech Poznań bez większego problemu ograł przed własną publicznością Żalgiris Kowno 3:1, natomiast Pogoń Szczecin po szalonym spotkaniu wygrała na wyjeździe z Linfield aż 5:2.

Lech ze spokojnym awansem

Przed starciem w Kownie John van den Brom dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie i dał szansę młodym piłkarzom, m.in. Bartoszowi Mrozkowi czy Filipowi Wilakowi. Do siatki trafił jednak innych z młodych graczy “Kolejorza”. Już w 14. minucie po asyście Mihy Blazicia bramkę na 1:0 strzelił Filip Marchwiński.

Przez długie fragmenty zarówno pierwszej, jak i drugiej połowy Żalgiris totalnie nie pokazywał nic ciekawego, natomiast Lech nie dążył za wszelką cenę do strzelenia kolejnych goli. W 82. minucie miał do tego znakomitą okazję, ale Artur Sobiech nie wykorzystał rzutu karnego. W drugiej minucie doliczonego drugą bramkę strzelił Adriel Ba Loua, a w ostatnich sekundach wynik na 1:2 ustalił Karolis Uzela.

Żalgiris Kowno vs Lech Poznań 1:2
0:1 Filip Marchwiński 14′
0:2 Adriel Ba Loua 90+1′
1:2 Karolis Uzela 90+4′

Pogoń ponownie postrzelała

W pojedynku z rywalem z Irlandii Północnej zespół “Portowców” od 16. minuty musiał gonić wynik, kiedy to po asyście Kirka Millara do siatki trafił Jamie Mulgrew. Do wyrównania doszło w 49. minucie – po świetnym podaniu od Leonardo Koutrisa czwartego gola w czwartym meczu dla Pogoni strzelił Efthymios Koulouris.

120 sekund później drużyna Jensa Gustafssona ponownie dała się zaskoczyć i przegrywała 1:2 po bramce Kyle’a McCleana. Pogoń zdołała jednak odwrócić losy spotkania. W 58. minucie na 2:2 wyrównał Linus Wahlqvist, a w 75. minucie kapitalnego gola z dystansu strzelił Wahan Biczachczjan.

Pogoń Szczecin vs Linfield 3:2
0:1 Jamie Mulgrew 16′
1:1 Efthymios Koulouris 49′
1:2 Kyle McClean 51′
2:2 Linus Wahlqvist 58′
3:2 Wahan Biczachczjan 75′

W trzeciej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy Lech Poznań zagra ze Spartakiem Trnawa, który w dwumeczu ograł łotewską FK Audę 5:2. Pogoń Szczecin z kolei zmierzy się z Gentem lub MSK Żiliną (pierwszy mecz 5:1). Rewanż w starciu obu tych ekip rozpocznie się o godzinie 20:00.

Transmisja meczów Ligi Konferencji Europy (03.08): Żalgiris – Lech, Pogoń – Linfield, Legia – Ordabasy