El. LKE. Legia w kolejnej rundzie, ale Ordabasy napędziły jej strachu

3 sie 2023, 22:58

Legia Warszawa po dość szalonym spotkaniu wygrała 3:2 z Ordabasami Szymkent i awansowała do trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. W drugiej połowie wicemistrzowie Polski narobili sobie niepotrzebnych nerwów.

Pewnie wygrana pierwsza połowa przez Legię

Przed tygodniem zawodnicy Legii musieli sporo się napocić, żeby wywieźć z Kazachstanu względnie korzystny wynik. Po 48. minutach drużyna Kosty Runjaicia przegrywała 0:2, ale dzięki bramkom Tomasa Pekharta i Blaza Kramera wywiozła z trudnego terenu cenny remis, dający większy spokój przed rewanżem.

Tak jak można było się spodziewać, Legia od początku meczu miała sporą przewagę i pierwszą wymierną korzyść osiągnęła już w 18. minucie. Paweł Wszołek skorzystał z poważnego błędu obrońcy Ordabasów i pomknął ze skrzydła w stronę bramki gości, po czym z łatwością umieścił piłkę w bramce.

Na trzy minuty przed zejściem na przerwę wicemistrzowie Polski podwyższyli prowadzenie. Josue uderzał z rzutu wolnego i piłka ugrzęzła w murze. Spadła pod nogi Artura Jędrzejczyka, który ładnie uderzył na bramkę, ale po interwencji bramkarza futbolówka trafiła w słupek i poleciała w kierunku Yuriego Ribeiro, który bez problemu wbił ją do pustej bramki.

Nerwowa druga połowa

Od początku drugiej połowy lepsze wrażenie sprawiali goście i już w 48. minucie mogli zniwelować straty, kiedy to do siatki trafił Usevalad Sadovski. Arbiter nie uznał jednak tego gola z powodu faulu. W 57. minucie ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców i tym razem sędzia zaliczył tę bramkę.

Choć drużyna Ordabasów mocno naciskała i dążyła do wyrównania, w 71. minucie z kolejnego błędu obrońców skorzystał Paweł Wszołek, który pobiegł w stronę bramki i dograł na wolne pole do Tomasa Pekharta, który bez większego problemu wpisał się na listę strzelców.

W 84. minucie Legia narobiła sobie niepotrzebnych nerwów. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sultanbek Astanova, w polu karnym najwyżej wyskoczył Sergey Maliy i celnym strzałem wprowadził stresującą końcówkę dla gospodarzy. Na nic więcej jednak gości nie było już stać.

Legia Warszawa vs Ordabasy Szymkent 3:2
1:0 Paweł Wszołek 18′
2:0 Yuri Ribeiro 42′
2:1 Usevalad Sadovski 57′
3:1 Tomas Pekhart 71′
3:2 Sergey Maliy 84′

W trzeciej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy ekipa Legii Warszawy zmierzy się z Austrią Wiedeń, która ograła w dwumeczu 3:1 Borac Bankę Lukę z Bośni i Hercegowiny.

El. LKE. Lech i Pogoń wygrywają w rewanżach i zagrają w 3. rundzie!