Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga Erdal Akdari nowym zawodnikiem Miedzi Legnica!?

Erdal Akdari nowym zawodnikiem Miedzi Legnica!?

0

Sobotni mecz Miedzi z Sandecją Nowy Sącz z trybun oglądał Erdal Akdari, który przez najbliższe dni będzie trenował z legnicką drużyną. Ten 21-letni lewy obrońca, który piłkarską edukację odebrał w Hannoverze 96, ma za sobą 13 występów w młodzieżowych reprezentacjach Turcji, a ostatnio występował w tureckiej ekstraklasie w barwach Kayserisporu.

Jeśli Akdari przekona do siebie sztab szkoleniowy Miedzi, to zastąpi Igora Jovanovicia, który wyjechał już z Legnicy. 21-letni zawodnik mierzy 183 cm i występuje na pozycji lewego obrońcy. Piłkarskiego rzemiosła uczył się w Hannoverze 96, gdzie w latach 2009-2012 występował najpierw w drużynach młodzieżowych, a później w zespole rezerw – w sumie rozegrał tam 74 mecze. Latem 2012 roku trafił do Kayserisporu, w którego barwach w minionym sezonie wystąpił 5 razy w tureckiej ekstraklasie i raz w Pucharze Turcji. Zagrał m.in. pełne 90 minut przeciwko słynnemu Galatasaray. Występował tam m.in. obok Brazylijczyka Jaksona „Jaja” Coelho, którego kilka dni temu oglądaliśmy w barwach ukraińskiego Metalista Charków w meczu Ligi Europejskiej przeciwko Ruchowi Chorzów. Przez ostatnie trzy lata Akdari wystąpił także 13 razy w młodzieżowych reprezentacjach Turcji.

W kwietniu Akdari rozwiązał kontrakt z Kayserpisporem z powodu zaległości finansowych ze strony klubu. Obecnie jest wolnym zawodnikiem i przez najbliższe dni będzie walczył o angaż w Miedzi.

Źródło: Miedź Legnica

Foto: Miedź Legnica