FC Koeln gromi, Wolfsburg przegrywa. Olkowski i Błaszczykowski na boisku

28 sty 2017, 17:33

FC Koeln rozgromiło na wyjeździe Darmstadt 6:1 (3:0), a Wolfsburg przegrał z Augsburgiem 1:2 (1:1). Całe spotkanie rozegrał Paweł Olkowski, a Jakub Błaszczykowski wszedł na boisko w drugiej połowie.

Paweł Olkowski mógł wyprowadzić na prowadzenie swój zespół już w 13. minucie, ale jego uderzenie fenomenalnie obronił golkiper Darmstadt. Polak zagrał świetną drugą połowę, po pół godzinie gry dograł do Yuya Osako, ten nie dał rady uderzyć, ale zrobił to za niego rywal fatalnie kiksując. Chwile później Japończyk podwyższył prowadzenie, a gola do szatni strzelił Modeste. W drugiej połowie goście dobili rywali strzelając jeszcze trzy bramki tracąc tylko jedną. Do siatki trafił były zawodnik Lecha Poznań, Artjoms Rudnes, ponownie Osako oraz Jojić.

Darmstadt – FC Koeln 1:6 (0:3)
66′ Sam – 32′ Sulu (sam.), 36′ Osako, 43′ Modeste, 72′ Osako, 85′ Jojić, 89′ Rudevs

Wolfsburg przegrał dziewiąty mecz w sezonie, a Jakub Błaszykowski po raz kolejny usiadł na ławce rezerwowych. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w czwartej minucie za sprawą Mario Gomeza, ale z czasem było co raz gorzej. Jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Altintop, a w 69. minucie Kohr dał zwycięstwo Augsburgowi. W 72. minucie na boisko wszedł polski skrzydłowy, ale wniósł na tyle dużo, by pomóc swojej drużynie w choćby zremisowaniu tego spotkania.

Wolfsburg – Augsburg 2:1 (1:1)
4′ Gomez – 25′ Altintop, 69′ Kohr