Festiwal karnych w Valencii, Krychowiak poniżej oczekiwań

Aktualizacja: 26 sty 2015, 00:25
25 sty 2015, 22:55

O niedzielnym meczu z Valencią Grzegorz Krychowiak i jego drużyna będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Polak, choć nie można było odmówić mu waleczności, spisał się poniżej oczekiwań, a Sevilla przegrała na Estadio Mestalla 1:3.

Przewaga Valencii od początku spotkania była bardzo widoczna, udokumentowana została ostatecznie w 18. minucie, kiedy Dani Parejo wykorzystał jedenastkę po wcześniejszym faulu na Negredo.

Ten sam zawodnik podwyższył po dwóch kwadransach gry prowadzenie gospodarzy, tym razem po składnej akcji swojego zespołu pokonując Beto. Sevilla miała nadzieję na odwrócenie losów spotkania, tym bardziej, że za sprawą Carlosa Bakki zdobyła w 36. minucie kontaktowego gola. Goście mogli przed przerwą doprowadzić do wyrównania, ale drugi rzut karny – wykonywany ponownie przez Baccę – został obroniony przez Diego Alvesa.

Valencia przetrwała najgorszy okres, a po przerwie potwierdziła swoją wyższość nad rywalem, strzelając trzeciego gola. Wygrana przypieczętowana została w 56. minucie za sprawą Javiego Fuego, który mocnym strzałem przy słupku nie dał szans bramkarzowi przyjezdnych.

Valencia CF – Sevilla FC 3:1 (2:1)
1:0 Parejo (k.) 18′
2:0 Parejo 32′
2:1 Bacca (k.) 36′