Fiorentina traci punkty przed rewanżem z Lechem. Drugi remis z rzędu

18 kwi 2023, 09:19

Ekipa Fiorentiny, z którą Lech Poznań zagra w najbliższy czwartek w rewanżowym meczu w ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy, straciła ligowe punkty. W 30. kolejce Serie A zespół Vincenzo Italiano zremisowała 1:1 z Atalantą.

W ubiegły czwartek Lech Poznań w dość wyraźny sposób przegrał z Fiorentiną w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Ligi Konferencji Europy. Choć po 20 minutach był remis 1:1, ostatecznie ekipa z Serie A dała pokaz swojej siły i wygrała 4:1, zapewniając sobie wyraźną zaliczkę przed rewanżem.

Fiorentina tylko remisuje z Atalantą

W poniedziałkowy wieczór drużyna z Florencji rozgrywała spotkanie w ramach 30. kolejki Serie A przeciwko Atalancie. Pojedynek ten był niezwykle istotny z punktu widzenia walki o miejsce gwarantujące grę w europejskich pucharach – Fiorentina traci do tej strefy siedem punktów.

Przyszły rywal Lecha Poznań musiał gonić wynik od 37. minuty, kiedy to gola na 1:0 strzelił Joakim Maehle. W 56. minucie z rzutu karnego do wyrównania doprowadził Arthur Cabral i choć Fiorentina miała jeszcze sporo okazji, ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

Świetna passa Fiorentiny

Pomimo utraty dwóch punktów, ekipa z Florencji w dalszym ciągu notuje znakomitą serię bez porażki, która obecnie wynosi 14 kolejnych spotkań. W poprzedniej serii gier również 1:1 zremisowała ze Spezią. Po raz ostatni zespół Vincenzo Italiano uznał wyższość rywala 12 lutego, kiedy to przegrał 0:1 z Juventusem.

Lech Poznań tymczasem również stracił dwa punkty w ligowym pojedynku. W niedzielne popołudnie w hicie 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy “Kolejorz” zremisował na wyjeździe 2:2 z Legią Warszawa.

Rewanżowy mecz w ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy pomiędzy Fiorentiną i Lechem Poznań odbędzie się w najbliższy czwartek o godzinie 18:45.