Wysokie zwycięstwo FC Barcelony! Gol i dwie asysty Roberta Lewandowskiego [WIDEO]

17 wrz 2023, 07:11

Duma Katalonii w imponującym stylu pokonała Real Betis i awansowała na pozycję lidera La Ligi. Duży wkład w zwycięstwo FC Barcelony miał Robert Lewandowski, który zdobył bramkę i zanotował dwie asysty, a jego zespół wygrał 5:0.

Kapitan reprezentacji goni Bellinghama

Już na początku meczu zdecydowaną przewagę mieli gospodarzy, którzy co kilka minut stwarzali okazje do zdobycia bramki. Cel osiągnęli w 25. minucie, kiedy debiutujący w nowym klubie Joao Felix oddał skuteczny strzał z ostrego kąta. Drugi gol padł jeszcze przed przerwą, a jego autorem był Robert Lewandowski. Polski napastnik wykorzystał prostopadłe podanie Andreasa Christiensena i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali. Sekundę później zamienił ją na trafienie i było już 2:0.

Po wznowieniu gry ekipa z Katalonii wciąż dominowała, ale tempo akcji nieco spadło. Kolejna bramka padła po bezpośredni uderzeniu Ferrana Torresa z rzutu wolnego, natomiast chwilę później prowadzenie na 4:0 podwyższył Raphinha. Kluczowe podanie przy trafieniu brazylijskiego napastnika zanotował Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski kolejną asystę zaliczył w 81. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Joao Cancelo.

Blaugrana rozegrała już pięć ligowych spotkań w sezonie 2023/2024, w których zdobyła 13 punktów. Po sobotnich spotkaniach jest liderem La Ligi, ale Real Madryt mecz mniej, a w dotychczasowych zainkasował komplet punktów. Jeśli Królewscy w niedzielę pokonają Real Sociedad, to ponownie awansują na pierwsze miejsce.  Z kolei klasyfikację strzelców z pięcioma trafieniami na koncie otwiera Jude Bellingham. Za nim są piłkarze z trzema golami,  a wśród nich znajduje się Robert Lewandowski.

Everton – Arsenal Londyn (17.09): Zakłady, Typy, Zapowiedź. Kanonierzy powalczą o kolejną wygraną na Goodison Park