Gol prawie z połowy boiska! Fantastyczne trafienie zawodnika Radomiaka [WIDEO]

Aktualizacja: 17 wrz 2023, 15:56
17 wrz 2023, 14:52

W niedzielnym spotkaniu PKO BP Ekstraklasy Jagiellonia Białystok – Radomiak Radom fenomenalnym trafieniem popisał się Pedro Henrique. Występujący w zespole gości Brazylijczyk zdobył bramkę po strzale prawie z połowy boiska.

Piłkarz Radomiaka zaskoczył bramkarza rywali

W 12. minucie konfrontacji Jagiellonii Białystok z Radomiakiem Radom kibice obejrzeli wyjątkową bramkę. Pedro Henrique przechwycił piłkę w okolicach linii środkowej boiska i natychmiast zdecydował się na strzał. To niekonwencjonalne zagranie zaskoczyło obrońców i bramkarza gospodarzy Zlatana Alomerovicia. Golkiper był ustawiony przed własnym polem karnym i nie spodziewał się, że jego koledzy z drużyny w tak łatwy sposób stracą futbolówkę. Na udaną interwencję było już za późno i piłka wpadła do bramki.

Było to drugie trafienie brazylijskiego piłkarza w niedzielnym spotkaniu PKO BP Ekstraklasy. Już w 2. minucie po celnym strzale głową dał swojej drużynie prowadzenie. We wcześniejszych spotkaniach sezonu 2023/2024 nowy gracz Radomiaka również pokazał się z dobrej strony, ale w wielu sytuacjach brakowało mu skutecznego wykończenia akcji. Były piłkarz portugalskiego SC Farense ma już na koncie pięć goli i zajmuje drugą lokatę w klasyfikacji strzelców.

Dwa trafienia Pedro Henrique nie oznaczały końca walki o wygraną. Jeszcze przed przerwą po golach Jususa Imaza i Jose Naranjo zespół z Podlasia doprowadził do remisu. Chwilę po wznowieniu gry Jagiellonia wyszła na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Afimico Pululu. Goście już nie odpowiedzieli i mecz zakończył się wygraną gospodarzy 3:2.

Wysokie zwycięstwo FC Barcelony! Gol i dwie asysty Roberta Lewandowskiego [WIDEO]