Górnik Łęczna przełamuje w Niecieczy złą passę

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:44
30 kwi 2016, 19:51

Górnik Łęczna pokonał w Niecieczy miejscową Termalikę Bruk-Bet 2:0 (1:0) i tym samym zakończył passę dziewięciu spotkań z rzędu bez zwycięstwa. Bramki zdobywali Przemysław Pitry i Jakub Świerczok.

Goście tego spotkania już od pierwszej minuty narzucili mocne tempo i szybko chcieli objąć prowadzenie. W jednej z pierwszych akcji Tomasz Nowak strzelał przewrotką, ale piłka leciała w środek bramki, co ułatwiło zadanie bramkarzowi z Niecieczy. Po kwadransie gry oko w oko z Sebastianem Nowakiem znalazł się Śpiączki, jednak jego strzał był minimalnie niecelny. W 32. minucie Górnik dopiął swego. Doskonale w polu karnym gospodarzy zachował się Pitry, i dał prowadzenie przyjezdnym. Przed przerwą więcej bramek nie padło.

W drugiej części gry Termalika przejęła inicjatywę i chciała doprowadzić do wyrównania, ale to Górnik jako pierwszy doprowadził do korzystnej sytuacji. W 50. minucie po szybkiej kontrze Śpiączka znalazł się w sytuacji sam na sam z Nowakiem, ale nie miał zbyt wiele miejsca i skutecznie interweniował Nowak. Piętnaście minut później wychodzący do piłki Prusak z dużej wysokości spadł na murawę, uderzając o nią głową. Po dłuższej chwili stwierdzono, że nie jest on zdolny do dalszej gry i został zniesiony na noszach do szatni, a następnie przetransportowany do szpitala.  W 73. minucie miały miejsce dwie doskonałe okazje do zdobycia bramki ze strony gospodarzy, w pierwszej interweniował Rodić, a w drugiej piłka trafiła w słupek. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry goście sprytnie rozegrali rzut wolny, po czym prowadzenie na 2:0 podwyższył Świerczok. Zespół z Niecieczy miał jeszcze jeszcze 8 doliczonych minut, ale tego nie wykorzystał i spotkanie zakończyło się dwubramkowym zwycięstwem gości.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Górnik Łęczna 2:0 (1:0)

Bramki: Przemysław Pitry i Jakub Świerczok.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Nowak – Pleva, Stano, Putiwcew, Jarecki (25′ Ziajka), Foszmańczyk (61′ Misak), Babiarz, Kupczak, Biskup (74′ Plizga), Gutkovskis, Kędziora.

Górnik Łęczna: Prusak (69′ Rodić) – Sasin, Bozic, Szmatiuk, Leandro, Pruchnik, Bednarek, Bonin, Nowak, Śpiączka (66′ Piesio), Pitry (76′ Świerczok).