Hearts przegrywa na wyjeździe, Augustyn cały mecz przesiedział na ławce

23 kwi 2016, 18:13

W meczu 34. kolejki grupy mistrzowskiej w lidze szkockiej Motherwell pokonało na własnym boisko Hearts 1:0, ale ich dystans do podium nadal jest bardzo duży. Tracą bowiem do trzeciej pozycji 13 punktów. Błażej Augustyn cały mecz przesiedział na ławce.

W pierwszej połowie nie było widać jako takiej różnicy. Oba zespoły grały na podobnym poziomie, ładnie grały piłką, ale to gospodarze mieli trochę więcej okazji do zdobycia bramki. Jedną z nich wykorzystali już w 28. minucie za sprawą Lionela Ainswortha, któremu piłkę dograł Scott McDonald. Do końca pierwszej części meczu wynik się nie zmienił.

Po zmianie stron Hearts zaczęło nieco bardziej naciskać. Ale co z tego? Goście oddali jedynie 2 celne strzały przez 45 minut, a w takiej sytuacji ciężko o odrobienie strat i to na obcym terenie. Ostatecznie przyjezdni musieli się pogodzić ze stratą trzech punktów. Następny mecz również nie będzie należał do łatwych, bo koledzy Błażeja Augustyna podejmą u siebie za tydzień Mistrza Szkocji – Celtic Glasgow.

Motherwell – Hearts 1:0 (1:0)