Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Huub Stevens szkoleniowcem Lechii?!

Huub Stevens szkoleniowcem Lechii?!

0

Lechia Gdańsk szuka nowego trenera. Wśród kandydatów jest Huub Stevens. Doświadczony Holender prowadził wcześniej zespoły takie jak Schalke, HSV Hamburg, PSV Eindhoven czy też Hertha Berlin. 

Lechia już rozgląda się za nowym trenerem bo dni dotychczasowego są już praktycznie policzone. Kandydatów jest kilku, ale najlepszym, a zarazem najdroższym wydaje się być doświadczony holender. Huub Stevens ma na rozkładzie już takie drużyny jak VfB Stuttgart, Schalke 04, Red Bull Salzburg, PSV, Hamburher, 1. FC Kolna także Herthę Berlin. 60-letni szkoleniowiec największe sukcesy święcił z Schalke. W 1997 zdobył z nimi nieistniejący już Puchar UEFA a w latach 2001 i 2002 wywalczył Puchar Niemiec.

Doświadczony szkoleniowiec był już łączony z reprezentacją Polski i Legią Warszawa, ale w obu przypadkach do konkretów nie doszło.

Gdańszczanie już od jakiegoś czasu szukają nowego trenera bo dotychczasowy, Machado nie potrafi chyba odpowiednio ułożyć drużyny, która pod jego wodzą nie zachwyca. Niewątpliwie Stevens jest najdroższą opcją, ale niewykluczone, że chęć uczestnictwa w europejskich pucharach będzie silniejsza i pieniądze nie będą odgrywały roli.

Autor: Bartosz Węgielnik