I liga: Podsumowanie 8. kolejki.

15 wrz 2014, 14:15

W 8. kolejce polskiej I ligi padło 23 bramki. Daje to 2,55 bramki na mecz. 13 z nich strzelili gospodarze a 10 przyjezdni. Zespoły, które grały u siebie wygrały 5 meczów, gości odnieśli 3 zwycięstwa. Padł tylko jeden remis.

8. kolejka rozpoczęła się w piątek. W pierwszym dniu oglądaliśmy tylko jedno spotkanie. Mianowicie Zagłębie Lubin – Chrobry Głogów. Lubinanie wygrali 1:0 po bramce Krzysztofa Piątka w drugiej połowie. Co ciekawe, zawodnik ten wszedł w 65 minucie spotkania, a już 9 minut po tym dał swojej drużynie upragnione zwycięstwo. Było to 4 zwycięstwo Zagłębia w tym sezonie.

Sobota obfitowała w pięć meczów. Pierwszym z nich było Flota Świnoujście – Arka Gdynia. Gospodarzy wygrali 2:0 po bramkach Rafała Grzelaka i Charlesa Nwaogu. Oba gole padły w drugiej połowie. Arka po tym spotkaniu jeszcze bardziej pogrążyła się w strefie spadkowej. O godzinie 16.00 odbyły się dwa mecze. Bytovia Bytów podejmowała u siebie GKS Katowice, a Stomil w Olsztynie grał z Miedzią Legnica. W pierwszym spotkaniu padło aż 5 bramek. Przyjezdni łatwo rozprawili się z Bytowianami, wygrywając 4:1. Bramki strzelali kolejno: Wołkowicz, Goncerz, Kamiński i ponownie Wołkowicz. Dla Bytovia jedyną bramkę zdobył Wojach. Mecz w Olsztynie był bardziej wyrównany, ale znów wygrali goście. Wszystkie bramki ponownie padły w drugiej połowie, a było ich 3. Wynik otworzył zawodnik Miedzi, Wojciech Łobodziński. Z rzutu karnego w 72 minucie wyrównał Darmochwał. W 88′ na 2:1 dla Legniczan strzelił Woźniczka. O 18.00 w Płocku odbyło się spotkanie pomiędzy miejscową Wisłą a Sandecją Nowy Sącz. Tym razem górą gospodarze. Wynik spotkania to 2:1. Bramki dla drużyny z Płocka zdobyli Iliev i Hiszpański, a dla Sandecji Urban. Drużyna z Nowego Sącza znajduje się tuż, tuż nad strefą spadkową. Meczem kończącym sobotnie zmagania było spotkanie pomiędzy Wigrami Suwałki a Dolcanem Ząbki. Kibice ujrzeli tylko jedną bramkę, a jej strzelcem w 84′ został Damian Świerblewski. Wigry – Dolcan 0:1.

Na niedzielę zaplanowano 3 spotkania. O godzinie 12:15 rywalizację rozpoczęły Pogoń Siedlce i Olimpia Grudziądz. W tym meczu padł jedyny remis kolejki. Oba zespoły strzeliły po jednej bramce.  Dla Pogoni bramkę zdobył Dziubiński, a dla Olimpii Szczot. Beniaminek na razie legitymuje się bilansem 1-4-3, a stosunek bramek to 8:8. Ciekawe kiedy Pogoń sprawi swoim kibicom prezent, w formie drugiego zwycięstwa. O 12:30 odbyło się spotkanie między Termalicą a Widzewem. Nieciecza wygrała kolejny mecz. Tym razem 2:1. Dwie bramki z rzutów karnych zdobył Jakub Biskup. Bramkę dla Łodzian strzelił Kozłowski. Na zakończenie rywalizowały ze sobą Chojniczanka Chojnice i GKS Tychy. Gospodarze wygrali spokojnie 3:0. Bramki zdobywali: Mikołajczak z karnego, Rybski oraz Czerwiński. Dzięki temu zwycięstwu,  Chojniczanka awansowała na 10. miejsce w tabeli.

Po 8. kolejce pierwsze miejsce utrzymała oczywiście Termalica Bruk-Bet Nieciecza, która ma 8 punktów przewagi nad drugim Zagłębiem Lubin i trzecią Olimpią Grudziądz. W strefie spadkowej kolejno: Widzew Łódź, GKS Tychy, Arka Gdynia i Bytovia Bytów.

Autor: Kamil Kwiatkowski