Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Inauguracja 17. kolejki Ekstraklasy !

Inauguracja 17. kolejki Ekstraklasy !

0

Już dzisiaj o godzinie 18:00 rozpocznie się pierwszy mecz 17. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Łęczna a Ruchem Chorzów. Obie drużyny plasują się w dolnych rejonach tabeli, dlatego będzie to mecz tych z gatunków walki o przełamanie.

Łęcznianie jako jako jedynie (z wyjątkiem Śląska Wrocław) są niepokonani na swoim podwórku, jednak częściej remisują niż wygrywają. W ostatnich meczach Górnik razi nieskutecznością, czego dowodem może być tylko jedna bramka strzelona w ostatnich pięciu meczach. Niemoc w ofensywie niestety dopadła też najlepszego strzelca w drużynie – Fiedora Cernycha.

Z kolei forma Ruchu w ostatnim czasie poprawia się. Ostatnio niebiescy dwukrotnie zwyciężyli przed własną publicznością i jeśli i tym razem zdobędą komplet punktów, dołączą do bezpiecznej strefy w tabeli. Chorzowski zespół najpierw rozgromił Jagiellonię Białystok 5:2, a następnie odprawił z kwitkiem Śląsk 1:0.

Czy w dzisiejszy wieczór Chorzowianie wykorzystają słabszą formę beniaminka z Łęcznej i zainkasują 3 oczka ? Czy jednak Górnik wykorzysta atut swojego boiska ? Jednego możemy być pewni, piłkarze zostawią wszystkie siły i serce na murawie, a jaki da to skutek, dowiemy się zaraz po końcowym gwizdku arbitra.

Prawdopodobne składy:

Górnik: Prusak – Mierzejewski, Kalkowski, Bożić, Mraz – Bożok, Nikitović, Nowak, Burkhardt, Bonin – Cernych

Ruch: Kamiński – Konczakowski, Malinowski, Stawarczyk, Dziwniel – Babiarz, Surma, Starzyński, Zieńczuk, Gigołajew – Kuświk

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)