Strona główna Baseball IO: Znamy nowy termin Igrzysk!

IO: Znamy nowy termin Igrzysk!

0
Foto: therxreview.com

W związku ze światową pandemią przełożono w czasie XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie. Właśnie poznaliśmy ich nowy termin.

Najważniejsza impreza sportowa odbędzie się w dniach 23 lipca – 8 sierpnia 2021 roku. Od 24 sierpnia do 5 września rywalizować będą sportowcy niepełnosprawni.

Impreza w dalszym ciągu odbywać się będzie pod nazwą Tokio 2020.

“Chcę podziękować Międzynarodowym Federacjom oraz Stowarzyszeniom Kontynentalnym Narodowych Komitetów Olimpijskich za ich jednomyślne, wielkie wsparcie w procesie konsultacji w ciągu ostatnich kilku dni. Chciałbym także podziękować Komisji Sportowej MKOl, z którą jesteśmy w stałym kontakcie. Dzięki temu oświadczeniu jestem przekonany, że współpracując z Komitetem Organizacyjnym Tokio 2020, Rządem Metropolitalnym Tokio, Rządem Japonii i wszystkimi naszymi interesariuszami możemy sprostać temu niespotykanemu wyzwaniu. Ludzkość znajduje się obecnie w ciemnym tunelu. Te Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 mogą być światłem na jego końcu” – powiedział Thomas Bach, Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Przewodniczący komitetu organizacyjnego Tokio 2020, Mori Yoshirō, powiedział: „Przewodniczący MKOl Thomas Bach i komitet organizacyjny Tokio 2020 odbyli dziś połączenie konferencyjne, aby szczegółowo omówić zmienione daty igrzysk w Tokio 2020. Ministrowie ds. Igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w Tokio Hashimoto Seiko i gubernator Tokio Koike Yuriko dołączyli do rozmowy. Zaproponowałem, aby Igrzyska odbywały się w okresie od lipca do sierpnia 2021 r., i naprawdę doceniam to, że Prezydent Bach, omawiając tę ​​datę z różnymi międzynarodowymi federacjami sportowymi i innymi powiązanymi organizacjami, uprzejmie przyjął moją propozycję. Na selekcję i kwalifikacje sportowców oraz na ich szkolenie i przygotowanie potrzebny jest czas. Jeśli chodzi o transport, organizowanie wolontariuszy i zapewnienie biletów dla osób w Japonii i za granicą, a także uwzględniając sytuację z COVID-19, uważamy, że lepiej byłoby przesunąć Igrzyska o rok, w lato 2021 r. Niezależnie od odroczenia Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich po raz pierwszy w historii oraz różnych innych kwestii, które zostały już podkreślone, harmonogram wydarzeń jest kamieniem węgielnym przyszłych przygotowań i jestem przekonany, że niezwłoczne podjęcie tej decyzji pomoże przyspieszyć przyszłe przygotowania. Chciałbym podziękować wszystkim zainteresowanym stronom, w tym miastu-gospodarzowi Tokio i rządowi Japonii, za ich ciężką pracę w tym krótkim okresie. Komitet Organizacyjny Tokio 2020 będzie nadal ciężko pracował nad sukcesem przyszłych igrzysk”

źródło: olympis.org

http://credit-n.ru/blog-listing.html

Komentarze