Irlandia uporała się z Gruzją

7 wrz 2014, 20:28

Gruzja przegrała u siebie z Irlandią 1:2 w eliminacjach do Euro 2016 we Francji.

Spotkanie odbyło się na stadionie Borisa Paiczadze w Tbilisi. Obiekt ten może pomieścić 58 000 widzów, ale rekordowa frekwencja wyniosła 110 000 kibiców.

Bohaterem spotkania został Aiden McGeady, który strzelił dwie bramki. Goście prowadzili od 24. minuty. W 38. minucie Gruzini wyrównali za sprawą pięknej bramki piłkarza belgijskiego Genku – Tornike Okraszviliego. Wydawało się, że będzie remis, ale McGeady strzelił drugiego gola w samej końcówce meczu. Tym samym Irlandia zdobyła pierwszy komplet punktów.

Przypomnijmy, że obie drużyny grają w grupie D, czyli w tej samej co Polacy. Myślę, że wielu z nas miało nadzieję, iż reprezentacji Irlandii podwinie się noga.

Gruzja 1:2 Irlandia