Jagiellonia zagrała na “Piątkę” i pokonała Lecha.

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:51
13 wrz 2014, 19:57

Po dobrym meczu w Białymstoku, tamtejsza Jagiellonia pokonała Lecha Poznań. Gola zdobył Mateusz Piątkowski, który tym samym z 6 bramkami prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Mecz od początku był otwarty. Już w 5 minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Piątkowski, który wykorzystał bardzo dobre podanie Marka Wasiluka. Szybko stracona bramka podcięła skrzydła Lechitom. Nie potrafili skonstruować oni składnej akcji, a Zaur Sadajew nie potrafił dobrze przyjąć piłki. Przez całą pierwszą połowę dominowała Jagiellonia. W 41 minucie fantastycznym refleksem wykazał się Krzysztof Kotorowski który instynktownie obronił strzał Piątkowskiego.

Już kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy świetną akcję wypracowali Pawłowski wraz z Ubiparipem, który w przerwie zmienił Sadajewa, ale Lech nie wykorzystał okazji. W 60 minucie Gajos wykonał “centro-strzał” z rzutu wolnego, ale Kotorowski był na posterunku. Kilka minut później Pazdan brutalnie sfaulwał Loverncsicsa i został ukarany żółtą kartką. W 67 minucie Keita trafił w słupek, a z dobitki gola zdobył Ubiparip, ale był na pozycji spalonej i bramka nie została uznana.

Do ostatnich minut mecz był wyrównany, a Lech grał dużo lepiej jiż w pierwszej połowie. Wynik nie uległ już zmianie, Jagiellonia pokonała Lecha 1:0.

Jagiellonia Białystok 1:0 Lech Poznań ( Piątkowski 5′)