niedziela, 26 czerwca, 2022

Janine FLOCK z Austrii i Martins DUKURS z Łotwy Mistrzami Europy w skeletonie. Pechowa Marta ORŁOWSKA.

Na olimpijskim torze lodowym w Innsbrucku w Austrii w dniu 18 stycznia br. rozegrano 25 edycję Mistrzostw Europy w skeletonie mężczyzn i kobiet. Mistrzami zostali Austriaczka Janine FLOCK i Martins DUKURS z Łotwy. Jedyna startująca reprezentantka Polski – Marta ORŁOWSKA zajęła 16 miejsce.

FLOCK została mistrzynią po trzeci raz z rzędu i w obu przejazdach okazała się najszybsza uzyskując łączny czas obu przejazdów 1.48,64 minuty wyprzedzając Rosjankę Jelenę NIKITINĘ o 0,53 sekundy i Brytyjkę Jacqueline LOELLING o 0,55 sekundy. Startująca w zawodach Marta ORŁOWSKA zajęła pechową 16 pozycję w pierwszym ślizgu i nie zakwalifikowała się do drugiego, w którym prawo startu miało…..pierwszych piętnaście zawodniczek po pierwszym ślizgu. Do szczęścia zabrakło 0.35 sekundy. Największym dotychczas sukcesem 25 letniej Polki jest 12 miejsce w Pucharze Europy z 7 grudnia 2018 r. z niemieckiego Koenigssee.

Po raz dziesiąty z rzędu Martins DUKURS został Mistrzem Europy w skeletonie mężczyzn. DUKURS jest żywą legendą tego sportu: w swoim dorobku ma dwa srebra olimpijskie, pięć tytułów mistrzem świata, dziesięć Europy i 8 Pucharów Świata. W obu ślizgach uzyskał czas 1.46,17 minuty i pokonał drugiego na mecie Axela JUNGKA z Niemiec o 0,29 sekundy i trzeciego Rosjanina Aleksandra TRIETAKOWA o 0,37 sekundy. Czwarte miejsce zajął….brat DUKURSA – Tomas, który wydaje się mięć „szczęście” do czwartych miejsc, gdyż dwukrotnie zajął czwarte miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver i Sochi.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA