Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Janota w Pogoni Szczecin!

Janota w Pogoni Szczecin!

0

Pogoń Szczecin zbroi się przed rundą wiosenną, aby powalczyć w niej o prawo udziału w europejskich pucharach. Zespół Portowców wzmocnił ostatnio Michał Janota, który związał się z klubem 2,5 – letnim kontraktem. 

Michał Janota to pomocnik z zadaniami ofensywnymi. Występował on już w Eredivisie, w zespole z Rotterdamu, ale także na zapleczu tej ligi. Za granicą jednak wielkiej kariery nie zrobił i zdecydował się wrócić do polskiej ligi, a konkretnie do zespołu Korony Kielce.

– Za granicą wiele się nauczyłem, nie wszystko poszło po mojej myśli, ale wcale nie żałuję tego czasu, który tam spędziłem – mówił wtedy.

W zespole złocisto-krwistych Michał był podstawowym graczem, Ustawiany był zazwyczaj na pozycji ofensywnego pomocnika i był odpowiedzialny za konstruowanie akcji.

-Widzieliśmy niejeden dobry mecz Michała w Koronie. On jest w najlepszym piłkarskim wieku, ma 25 lat. Już pokazał, że zna świetnie ekstraklasę. Jest już zawodnikiem doświadczonym, nie jest nowicjuszem, ale nie jest też stary. Może dać nam jakość w środku pola. Widzimy go na pozycji „10” – mówi trener Pogoni Szczecin, Jan Kocian.

Z zespołem Pogoni związał się on 2,5 letnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok.