Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga Janusz Kudyba nadal trenerem Miedzi!

Janusz Kudyba nadal trenerem Miedzi!

0

Janusz Kudyba pozostanie trenerem Miedzi Legnica. – Zespół pod jego wodzą zrobił postęp w grze. Wiosną trener ma zbudować trzon drużyny już na przyszły sezon – argumentuje ten wybór Andrzej Dadełło, właściciel Miedzi.

Przypomnijmy, że na stanowisku trenera Miedzi Kudyba w październiku zastąpił Wojciecha Stawowego. Pod jego wodzą zespół zdobył 13 punktów w 7 meczach (bilans bramkowy 9-5), m.in. pokonał w derbach regonu w Lubinie tamtejsze Zagłębie 2:0. – Janusz Kudyba dotarł do zawodników i znalazł z nimi wspólny język. Jestem zadowolony z tego, jak wygląda jego praca. Oczekuję, że w rundzie wiosennej zbuduje trzon zespołu już pod kątem kolejnego sezonu – mówi Andrzej Dadełło. W sztabie szkoleniowym Miedzi będą też trener bramkarzy Krzysztof Osiński oraz trener asystent i trener przygotowania motorycznego. – Jestem od dawna związany z Miedzią i ważne jest dla mnie, by ten klub odnosił sukcesy. Otrzymałem od właściciela Miedzi kolejne, odpowiedzialne zadanie i to mnie motywuje do jeszcze cięższej pracy. W ciągu ostatniego miesiąca zespół zrobił progres i wiosną będziemy chcieli dalej iść w tym kierunku – mówi Janusz Kudyba.

Zimą Miedź zamierza wzmocnić się na trzech pozycjach: napastnika oraz środkowego i bocznego obrońcy. – Oczywiście, jeśli na rynku pojawi się jakiś ciekawy zawodnik w naszym zasięgu, lepszy od tych, których już mamy w kadrze, to nie wykluczam kolejnych transferów – tłumaczy Andrzej Dadełło.