Jedna bramka w meczu na szczycie

25 kwi 2016, 16:54

AS Roma przedłużyła swoje nadzieje na wicemistrzostwo Włoch pokonując 1:0 SSC Napoli. 90 minut w barwach gospodarzy rozegrał Wojciech Szczęsny.

Mecz hit. Szlagier Tak bez pardonów można było napisać o tym spotkaniu. Druga i trzecie drużyna Serie A miały zapewnić emocje, jak w horrorze. Różnica między drugim Napoli, a trzecię Romą wynosiła raptem 5 punktów. Wszystko było zatem możliwe, zważywszy, że do końca rozgrywek zostały jeszcze 3 kolejki.

AS Roma już w 1. minucie mogła objąć prowadzenie, jednak piłka po strzale Mohameda Salaha minimalnie minęła prawy słupek bramki Napoli. Napór gospodarzy trwał do 25. minuty, potem do głosu doszli goście. Wówczas właśnie Jose Callajon zdobył bramkę, jednak znajdował się na pozycji spalonej. Na kwadrans przed końcem idealną sytuację miał Gonzalo Higuain, jednak na posterunku był Wojciech Szczęsny.

Druga odsłona to walka na całego i wyrównana gra obu zespołów, choć w 49. minucie arek Hamsik powinien zdobyć gola, jednak znów dobrą interwencją popisał się polski bramkarz. Za kwadrans olejną szansę dla Napoli zmarnował Mertens. Roma odpowiedziała szarżą El Shaarawy, jednak po chili swoją kolejną szansę zmarnował Higuain. Przed końcem jeszcze swoją okazję miał Maicon, ale jego strzał nie znalazł drogi do celu. Gdy już wszyscy myśleli, że mecz zakończy się podziałem punktów Nainggolan zadał decydujący cios przesądzający o zwycięstwie gospodarzy.

AS Roma- SSC Napoli 1:0 (0:0)

89′ Nainggolan

Roma: Szczęsny- Digne, Rudiger, Manolas(21′ Zukanovic), Florenzi(46′ Maicon)- Nainggolan, Keita, Pjanic- El Shaarawy(81′ Totti), Perotti, Salah

Napoli: Reina- Ghoulam, Koulibaly, Albiol, Hysaj- Hamsik, Jorginho(90′ Gabbiadini), Allan(79′ Lopez)- Mertens(75′ Insigne), Higuain, Callejon

Żółte kartki: Pjanic, Rudiger – Koulibaly, Ghoulam, Mertens, Jorginho