Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Józef Dankowski: Cracovia wygrała ostatnie 4 mecze u siebie, czas to zmienić…

Józef Dankowski: Cracovia wygrała ostatnie 4 mecze u siebie, czas to zmienić…

0

Trener zabrzańskiego klubu dwukrotnie zasiadał na ławce w meczach przeciwko “Pasom”, notując porażkę i zwycięstwo. – Cracovia wygrała ostatnio u siebie cztery mecze z rzędu. Czas to zmienić! – mówi Józef Dankowski.

Jakie wrażenia po meczu sparingowym? Zadowolenie z wyniku i samej gry, czy też masz inne odczucia?
– To czy ja byłem zadowolony, czy tez nie, to mniej ważne. Istotne przede wszystkim jest to, że sparing był poświęcony pewnym rozwiązaniom personalnym i taktycznym. Temu właśnie służył, zaś konkretne wnioski zostawiamy dla siebie.

Zmartwiła Cię z pewnością kontuzja Armina Ćerimagicia, który zagrał tylko 8 minut. Co z jego zdrowiem?
– Na pewno zmartwiła, ale takich sytuacji nie możemy uniknąć. Musimy być przygotowani na takie sytuacje w sparingach, by nie zostać zaskoczonym. Na pewno mamy w zanadrzu także inne rozwiązania personalne. Po sparingu z Przyszłością uraz Armina został zdiagnozowany, teraz ma przejść badanie USG. Jutro, to jest w środę, będziemy wiedzieli, czy ta kontuzja jest długotrwała, czy też jest to drobny uraz. Będziemy także wiedzieli, jak długo potrwa jego rehabilitacja zdrowotna. To uraz łydki i mam nadzieję, że chłopak będzie mógł wrócić do normalnych treningów przed Cracovią.

Po dwóch dniach wolnego, w środę zawodnicy wracają do normalnych zajęć, zaś wszystko ma być podporządkowane Cracovii.
– Od środy będziemy realizowali mikrocykl poświęcony bezpośrednio przygotowaniom do meczu z Cracovią. Wszystko jest temu podporządkowane i mam nadzieję, że żaden uraz nie dopadnie chłopaków.

Jaka jest Twoja ocena Cracovii? Jako szkoleniowiec dwukrotnie prowadziłeś zabrzan przeciwko „Pasom”. Twoje wspomnienia?
– Jeśli chodzi o wyniki to u siebie wygraliśmy 2:0, zaś w poprzednim sezonie – przegraliśmy w Krakowie 0:2. Cracovia, tak jak my zaczęła sezon trójką obrońców, ale teraz trochę zmienia styl i sposób gry. Ale trzeba zauważyć, że nie zmieniły się ogólne zasady organizacji gry – nadal dominuje tak zwana gra krakowska. Cracovia wygrała ostatnia cztery mecze u siebie. Czas to zmienić…

Źródło: Górnik Zabrze