Kapitalna forma Śląska. Piąta wygrana z rzędu, dublet Exposito

15 wrz 2023, 21:17

Śląsk Wrocław kontynuuje znakomitą passę kolejnych ligowych zwycięstw. Drużyna Jacka Magiery zanotowała piąty triumf z rzędu, wygrywając na wyjeździe 3:1 z Puszczą Niepołomice. Ponownie dała o sobie znać skuteczność Erika Exposito, który dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Śląsk wciąż w wysokiej formie

Spotkanie na stadionie Cracovii lepiej rozpoczęło się dla beniaminka PKO BP Ekstraklasy. W 20. minucie Piotr Samiec-Talar pechowo zagrał we własnym polu karnym piłkę ręką, za arbiter Daniel Stefański słusznie wskazał na 11. metr. Do piłki podszedł Artur Craciun i pewnym strzałem otworzył wynik meczu.

Pomimo dużego naporu w drugiej połowie, Śląsk przez długi czas nie był w stanie doprowadzić do wyrównania. Udało się to dopiero w 80. minucie. Roman Jakuba przewrócił w polu karnym Buraka Ince i oglądaliśmy drugą w tym spotkaniu jedenastkę, która na gola po chwili zamienił Erik Exposito.

W 89. minucie Śląsk prowadził już 2:1. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się niekryty Burak Ince, który spokojnym strzałem trafił do siatki na 3:1. Rezultat w piątej minucie doliczonego czasu gry ustalił Erik Exposito, który skutecznie wykonał trzecią w tym meczu jedenastkę.

Puszcza Niepołomice vs Śląsk Wrocław 1:3
1:0 Artur Craciun [karny] 20′
1:1 Erik Exposito [karny] 80′
1:2 Burak Ince 89′
1:3 Erik Exposito [karny] 90+5′

Po tym zwycięstwie Śląsk Wrocław zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 16 punktów w ośmiu meczach. W następnej serii gier drużyna Jacka Magiery zagra u siebie z Piastem Gliwice. Puszcza z kolei ma siedem punktów i plasuje się na 15. lokacie, a za tydzień czeka ją wyjazdowe starcie z Radomiakiem Radom.