Kapitalny mecz Messiego. Odpowiedział na rekord Ronaldo [WIDEO]

Aktualizacja: 24 mar 2023, 13:50
24 mar 2023, 08:33

Reprezentacja Argentyny pokonała 2:0 w towarzyskim meczu Panamę, a kapitalny spotkanie rozegrał Leo Messi, który trafił do siatki po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego. Była to jednocześnie jego 800. oficjalna bramka w karierze.

W nocy polskiego czasu reprezentacja Argentyny rozegrała pierwszy mecz od finału mistrzostw świata w Katarze, w którym okazała się lepsza od Francji. “Albicelestes” mierzyli się w towarzyskim spotkaniu z Panamą, a na trybunach zasiadły dziesiątki tysięcy kibiców, którzy chcieli zobaczyć w akcji mistrzów globu.

Kapitalny mecz Messiego

W pierwszej połowie przewaga Argentyńczyków była bezapelacyjna. Zakończyła się bezbramkowym remisem, ale bez wątpienia mogło paść w niej kilka bramek. Świetną okazję miał m.in. Leo Messi, który w 18. minucie trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę. Do siatki nie zdołał jednak trafić.

W drugiej połowie Messi ponownie uderzał z rzutu wolnego, ale i tym razem trafił w obramowanie bramki. Piłka spadła jednak pod nogi Thiago Almady, który otworzył wynik. W 89. minucie gwiazdor reprezentacji Argentyny w końcu dopiął swego, znajdując drogę do siatki, a jakby inaczej, po strzale z rzutu wolnego.

Argentyna vs Panama 2:0
1:0 Thiago Almada 78′
2:0 Leo Messi 89′

Dzięki temu trafieniu Leo Messi dobił do liczby 800 oficjalnych bramek w karierze. Przed nim są tylko Josef Biscan (805 trafień), a także Cristiano Ronaldo (830 trafień). Portugalczyk w czwartkowy wieczór również pobił rekord – zanotował 197. występ w narodowych barwach, wyprzedzając Badera Al-Mutawę z Kuwejtu (196 meczów).

Czechy – Polska: Zakłady Bukmacherskie i Typy (24.03): Jak Polacy zaprezentują się pod wodzą nowego selekcjonera?