Strona główna Piłka nożna Kiepska nota Piszczka, znakomity Polanski

Kiepska nota Piszczka, znakomity Polanski

0

Niemiecki magazyn „Kicker” podał oceny poszczególnych piłkarzy za występy w ostatniej kolejce Bundesligi. Najlepszą ocenę spośród Polaków otrzymał Eugen Polanski, najgorszą natomiast Łukasz Piszczek.

Prawy obrońca reprezentacji Polski wybiegł w podstawowym składzie Borussii. Piszczek podobnie jak jego koledzy spisali się słabo, przegrywając z Werderem Brema 1:2. Polak otrzymał za ten mecz notę 4,5 (1-klasa światowa, 6-poniżej krytyki). W 76 minucie na boisko wszedł Jakub Błaszczykowski, ale grał zbyt krótko, żeby można było go ocenić.

Najlepszą notę spośród Polaków otrzymał Eugen Polanski. Pomocnik Hoffenheim rozegrał bardzo dobre spotkanie, a jego zespół rozgromił Herthę Berlin 5:0. Polanski otrzymał bardzo wysoką notę 2.

Kolejnym Polakiem, który zagrał w podstawowej jedenastce był Paweł Olkowski. Jego klub, FC Koeln przegrał z Wolfsburgiem 1:2. Polski skrzydłowy zasłużył wg „Kickera” na notę 3,5. W końcówce na murawie pojawił się Adam Matuszczyk, lecz jego występ był zbyt krótki, aby go ocenić.

W tej kolejce nie pojawili się na placu gry Robert Lewandowski oraz Sebastian Boenisch.