Klub Krychowiaka gromi w Pucharze Króla

15 sty 2015, 00:28

Miło, szybko i przyjemnie…tak można opisać w trzech słowach rewanżowe spotkanie 1/8 finału Pucharu Króla, w którym miejscowa Sevilla pokonała Granadę 4:0. W zespole gospodarzy, ponad 60 minut zagrał reprezentant Polski Grzegorz Krychowiak.

W pierwszym spotkaniu rozegranym w Granadzie, piłkarze Sevilli wygrali 2:1 i w rewanżu na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán byli zdecydowanym faworytem do końcowego triumfu. Tempo gry przez cały mecz dyktowali piłkarze Unaia Emery’ego, którzy w 18 minucie wyszli na prowadzenie po bramce Kevina Gameiro, 10 minut później wynik na 2:0 podwyższył Iago Aspas.

W drugiej części gry, swoje drugie trafienie dołożył Kevin Gameiro, a wynik spotkania na 4:0 ustalił wychowanek Barcelony Denis Suarez. W ćwierćfinale zespół Krychowiaka zmierzy się z Espanyolem Barcelona.

Sevilla FC – Granada CF 4:0 (2:0)
1:0 Gameiro 18′