Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Kluczowe decyzje w zespole Lecha już niebawem!

Kluczowe decyzje w zespole Lecha już niebawem!

0

W poniedziałek zespół Kolejorza rozpoczyna drugie zgrupowanie przygotowujące do rundy rewanżowej T-Mobile Ekstraklasy. Szkoleniowiec Lecha, Maciej Skorża czeka na ciekawe spotkania towarzyskie, a także chce rozstrzygnąć kluczowe kwestie spraw w zespole. 

Co do spotkań towarzyskim trener Maciej Skorża mówi że nie ważny będzie wynik, ale obraz gry:

Najlepiej wygrać każdy mecz i takie przyświeca nam założenie. Dla mnie jednak najważniejszy będzie obraz gry. Wyniki staną się istotne tak naprawdę od połowy lutego. 

Lech w ciągu najbliższych kilku dni zmierzy się z Metalistem Charków, Andży Machaczkała, BATE Borysów i Lewski Sofia.

– To silne zespoły, mające dodatkowo doświadczenie w europejskich pucharach. Nikomu tych klubów przedstawiać nie trzeba, więc dla nas będzie to bardzo ciekawe doświadczenie – dodał Maciej Skorża

W trakcie obozu zostanie wybrany nowy kapitan Lecha. Do tej pory tę rolę pełnili Hubert Wołąkiewicz i Łukasz Trałka

– Wcześniej tą kwestią się nie zajmowaliśmy, ale w najbliższym czasie wszystko będzie jasne. Rozstrzygnie to drużyna, ja też będę miał oczywiście jakiś głos, ale jestem ciekaw kogo wskażą piłkarze – stwierdził Skorża.

Oprócz kapitana, zespół Kolejorza musi wybrać egzekutora rzutów karnych. W rundzie jesiennej “jedenastki” zmarnowali Marcin Kamiński, Darko Jevtić i Kasper Hamalainen.

– Tak jak każdy element sztuki piłkarskiej, jedenastki również będziemy doskonalić. Zamierzamy wyselekcjonować grupę zawodników, która będzie za to odpowiedzialna – powiedział Skorża.