Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Kocian odchodzi z Chorzowa!

Kocian odchodzi z Chorzowa!

0

Jan Kocian nie jest już trenerem Ruchu Chorzów. Taką decyzję podjął Zarząd śląskiego klubu wraz z głównym zainteresowanym w sprawie.

– Jutro jeszcze spotkam się z zawodnikami przed treningiem, aby się pożegnać i podziękować im za to, co wspólnie udało nam się osiągnąć. Bardzo dobrze nam się razem współpracowało i uważam, że w ubiegłym sezonie osiągnęliśmy bardzo duży sukces w lidze i nieźle zaprezentowaliśmy się w rozgrywkach europejskich. Niestety teraz drużyna przechodzi kryzys i potrzebuje nowego bodźca. Mam nadzieję, że zespół szybko zakończy złą passę i zacznie odnosić zwycięstwa, czego życzę mu z całego serca. Wierzę, że jeszcze nie raz uda nam się spotkać. Chciałbym też gorąco podziękować kibicom Ruchu za ich wsparcie i to, że zawsze mogliśmy na nich liczyć. Takich dobrych relacji z sympatykami drużyny, w której grałem lub którą trenowałem, nie miałem jeszcze nigdy i zawsze miło będę to wspominał. Jeżeli chodzi o mnie, kilka dni spędzę jeszcze w Chorzowie, a później wyjadę na Słowację. Mówiłem ostatnio w jednym z wywiadów, że wycisnąłem swoich zawodników jak cytryny, ale ja nie jestem jeszcze “wyciśnięty” i liczę na to, że wkrótce wrócę na ławkę trenerską – powiedział Ján Kocian.

Tym samym Kocian kończy karierę w Ruchu po nieco ponad roku pracy, w której prowadził zespół w 41 meczach, z czego 16 wygrał, 13 zremisował i 12 przegrał.