Kolejne zwycięstwo drużyny Boruca!

21 mar 2015, 15:10

Rozgrywki na zapleczu Premier League wchodzą w decydującą fazę. W spotkaniu, które szczególnie interesowało polskiego kibica – Bournemouth Artura Boruca pokonał u siebie  Middlesbrough 3:0!

Gospodarze objęli prowadzenie już w 12 minucie po skutecznie egzekwowanym rzucie karnym przez Kermorganta. W drugiej połowie Artur Boruc kilkukrotnie był nękany przez napastników gości ale udało mu się zachować czyste konto do końca spotkania. Bournemouth podwyższyło prowadzenie po bramce niezawodnego w ostatnim czasie Artera (57 minuta) Gości dobił sędzia dyktując ponownie rzut karny. Skutecznym egzekutorem okazał się Pitman (75 minuta).

To zwycięstwo jest niezwykle cenne dla gospodarzy, którzy awansowali na pierwsze miejsce w tabeli Championship i mają realne szanse na promocję do Premier League! Goście natomiast stracili pozycję lidera i muszą szukać następnych punktów w Wigan. Artura Boruca czeka natomiast pojedynek z Ipswich.

Bournemouth – Middlesbrough 3:0 (1:0)