Kolejne zwycięstwo Lecha!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:45
13 gru 2014, 20:34

Lech Poznań wygrał z Lechią Gdańsk 1:0 w Cmeczu 19. kolejki T-mobile Ekstraklasy. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Dariusz Formella.

“Kolejorz” dzięki tej wygranej przerwę zimową spędzi na podium. Przyznać trzeba, że zespół ze stolicy wielkopolski prezentował się bardzo pewnie i od początku przejął inicjatywę. Lechiści rzadko mieli okazję do zdobycie gola, choć raz, Damian Garbacik minimalnie pomylił się, posyłąjąc “bombę” tuż obok bramki. Lech otworzył wynik w 32. minucie. Mocny płaski strzał z ostrego kąta oddał Formella i Bąk pewnie by obronił, gdybynie rykoszet.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił i Lech kontrolował spotkanie. Mógł podwyższyć prowadzenie, gdyby rzut karny wykorzystał Hamalainen, albo bardziej skuteczny był Zaur Sadajew.

Lech Poznań – Lechia Gdańsk 1:0 (Formella 32′)

Składy:

Lech Poznań: Jasmin Burić – Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri (53′ Jan Bednarek), Marcin Kamiński, Luis Henriquez, Łukasz Trałka, Darko Jevtić, Dariusz Formella (89′ Hubert Wołąkiewicz), Kasper Hamalainen, Muhamed Keita (60′ Dawid Kownacki), Zaur Sadajew.

Lechia Gdańsk: Mateusz Bąk – Mateusz Możdżeń, Tiago Valente, Damian Garbacik, Marcin Pietrowski, Stojan Vranjes (59′ Daniel Łukasik), Ariel Borysiuk, Bartłomiej Pawłowski (75′ Paweł Czychowski), Piotr Wiśniewski, Bruno Nazario (84′ Piotr Grzelczak), Antonio Colak.