Legia Warszawa wygrywa i ma awans!!!

6 lis 2014, 22:59

Piłkarze Legii Warszawa wygrali u siebie 2:1 z Metalistem Charków po bramce Marka Saganowskiego oraz Ondreja Dudy. Honorową bramkę dla Metalistu w 22. minucie spotkania strzelił Vasyl Kobin.

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla “Wojskowych”, którzy mimo kontrolowania gry stracili pierwszą bramkę w 22. minucie. Rzut rożny pięknym strzałem z przewrotki wykorzystał Vasyl Kobin. Jednak przy tej bramce spory błąd popełnił Marek Saganowski, który skiksował przy wybiciu futbolówki z pola karnego!

Legia na szczęście podniosła rękawicę i zaczęła napierać z jeszcze większą siłą. Na rezultaty nie musieliśmy czekać zbyt długo. Już 7 minut później dośrodkowanie Michała Kucharczyka z rzutu rożnego wykorzystał Marek Saganowski rehabilitując się za błąd przy bramce rywali.

W drugiej połowie Legia wyglądała jednak jak dzieci we mgle. Brakowało koncentracji, piłkarze wyglądali na zagubionych. Gościom na szczęście nie udało się tego wykorzystać. W 75. minucie spotkania na murawę wszedł Orlando Sa zmieniając Marka Saganowskiego i to połowicznie on rozstrzygnął losy wyniku. Na 6 minut przed końcem meczu zagrał kapitalną piłkę do Ondreja Dudu, a ten z zimną krwią pokonał bramkarze rywali ustalając wynik spotkania!

Legia z kompletem 12 punktów pewnie prowadzi w grupie L i jest już pewna awansu do 1/16 Ligi Europy!

Legia Warszawa – Metalist Charków 2:1