Polak błyszczy we Włoszech. Kolejny gol Stalmacha dla Milanu [WIDEO]

10 kwi 2023, 19:10

Dariusz Stalmach coraz lepiej radzi sobie w młodzieżowej drużynie Milanu. 17-latek strzelił gola w przegranym 2:3 meczu z AS Romą U-19, potwierdzając tym samym swoją rosnącą pozycję w ekipie prowadzonej przez Ignazio Abate.

Ostatnie tygodnie są dla Dariusza Stalmacha bardzo udane. 17-latek w lutym zanotował premierowe trafienie na poziomie ligi Primavera, zaś w ubiegłym miesiącu po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w Młodzieżowej Lidze Mistrzów. Jego pozycja w drużynie Milanu do lat 19 jest coraz pewniejsza.

Stalmach z kolejnym golem dla Milanu

W poniedziałek młodzieżowy zespół Milanu grał na wyjeździe z Romą U-19 w ramach 26. kolejki rozgrywek Primavera 1. Dla drużyny z Mediolanu był to ważny mecz, ponieważ znajduje się blisko strefy spadkowej, a do tego bezpośrednio rywale w ligowej stawce wygrali swoje spotkania.

Ostatecznie Roma wygrała 3:2, ale dla Stalmacha był to udany pojedynek. W 73. minucie Polak wpisał się na listę strzelców, wyprowadzając wówczas swój zespół na prowadzenie 2:1. W kolejnych minutach gospodarze strzelili jednak dwa gole.

Udany sezon Stalmacha

Dariusz Stalmach jest piłkarzem Milanu U19 od sierpnia ubiegłego roku. Od tamtego czasu rozegrał 23 spotkania we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił dwa gole i zanotował trzy asysty. 17-letni ofensywny pomocnik szybko wkomponował się w nową drużynę.

Przed transferem do Włoch Stalmach był zawodnikiem Górnika Zabrze i miał za sobą bardzo udany poprzedni sezon. Na poziomie Ekstraklasy rozegrał 17 meczów, natomiast w Centralnej Lidze Juniorów wystąpił w 10 spotkaniach, w których strzelił cztery gole i zaliczył dwie asysty.