Kolejny Polak opuści Serie A? Rozmowy transferowe właśnie trwają

Aktualizacja: sty 24 2023, 19:11
sty 24 2023, 18:01

W sierpniu 2022 roku Marcin Listkowski zadebiutował w Serie A w barwach US Lecce. Grą na najwyższym włoskim poziomie rozgrywkowym może jednak nie cieszyć się zbyt długo. Dziennikarz Gianluca Di Marzio donosi, że polskiego zawodnika chce pozyskać drugoligowa Brescia.

We wrześniu 2020 roku Marcin Listkowski opuścił nasz kraj, aby szukać swojego piłkarskiego szczęścia na Półwyspie Apenińskim. Ofensywny pomocnik wylądowała w US Lecce. Klub występowało wówczas na boiskach Serie B. Giallorossi w drugiej lidze długo jednak nie zabawili. W sezonie 2021/2022 wywalczyli sobie awans do najlepszych włoskich rozgrywek.

Marcin Listkowski trafi do Brescii? Rozmowy właśnie trwają

Było to wielki powód do radości również dla Marcina Listkowskiego, który po raz pierwszy w historii miał okazję zagrać w Serie A. Swój debiut w lidze Polak zaliczył 13 sierpnia w starciu z Interem Mediolan. Potem dostał jeszcze kilka szans, ale od września słuch o nim niemal zaginął. Ostatni raz zawodnik urodziny w Rypinie dostał szansę w starciu z Torino.

Następnie zawodnik już na murawie Serie A się nie pojawiał. W poszukiwaniu regularnej gry Listkowski musi więc poszukać więc sobie nowego pracodawcy. Możliwe, że karierę były piłkarz Pogoni Szczecin ratował będzie w Brescii. Ta jest zainteresowana sprowadzeniem Polaka na drugą część sezonu 2022/2023.

Znany dziennikarz Gianluca Di Marzio poinformował, że Lombardczycy marzą, którzy aktualnie zajmują 13. miejsce w tabeli Serie B, marzą o tym, aby zapewnić sobie udział w barażach o Serie A. Transfer Marcina Listkowskiego ma pomóc im w osiągnięciu tego celu.

Włoski dziennikarz dodał, że rozmowy między stronami już trwają. Obu klubom zależy, aby Listkowski przeniósł się do Brescii jeszcze zimą. Na dogadanie się mają więc czas do 31 stycznia. Wówczas zamknie się na Półwyspie Apenińskim trwające właśnie okno transferowe.

Gwiazda opuściła Ekstraklasę. Said Hamulic z rekordem transferowym

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA