Kolejny rekord Messiego! Argentyńczyk przekroczył magiczną granicę

Aktualizacja: 29 mar 2023, 12:37
29 mar 2023, 09:26

Kilka dni temu Leo Messi w meczu przeciwko Panamie zdobył 800. oficjalną bramkę w karierze. Na kolejny imponujący rekord w jego wykonaniu nie musieliśmy długo czekać. Minionej nocy najlepszy piłkarz ubiegłorocznego mundialu zaliczył hattricka, i przekroczył magiczną granicę 100 goli w kadrze. Argentyna wysoko pokonała reprezentację Curacao.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Imponująca wygrana Argentyny

Podczas marcowego zgrupowania Albicelestes zagrali dwa mecze towarzyskie z niezbyt wymagającymi przeciwnikami. Był to kolejny etap świętowania zdobytego w grudniu mistrzostwa świata. Na początek Argentyna zagrała w Buenos Aires z Panamą, a na bramki decydujące o wygranej trzeba było czekać do ostatnich minut meczu. W ostatnim kwadransie Leo Messi po strzałach z rzutów wolnych zdobył dwa gole i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0.

Drugim rywalem był jeszcze słabszy zespół, bo Curacao jest sklasyfikowane na 86. miejscu w rankingu FIFA. Ta część zgrupowania odbyła się w innej części Argentyny, a dokładnie w położonym na północnym zachodzie kraju Santiago del Estero. Drużyna trenera Lionela Scaloniego zaprezentowała się z jeszcze lepszej strony niż pięć dni wcześniej i wygrała aż 7:0. Duży wkład w imponującą wygraną miał Leo Messi.

Messi pokonał kolejną barierę

Bohaterem wtorkowego meczu okazał się siedmiokrotny zdobywca złotej piłki. Messi rozpoczął strzelanie w 20. minucie, a jeszcze przed przerwą skompletował hattricka. Pozostałe bramki dla Albicelestes zdobyli Nicolas Gonzalez, Enzo Fernandez, Angel Di Maria z rzutu karnego oraz Gonzalo Montiel.

Bramki zawodnika PSG sprawiły, że przekroczył on granicę stu goli zdobytych dla reprezentacji swojego kraju i pod tym względem jest w Argentynie najlepszy w historii. Były to trafienia numer 100., 101. i 102. Patrząc na inne drużyny narodowe, ranking otwiera Christiano Ronaldo, który zdobył dla Portugalii 122 bramki.

Ależ dzień polskich piłkarzy. Kadra U-17 również z awansem na Euro!