Komisja Ligi ukarała grzywną Josue. Chodzi o mecz z Widzewem

13 wrz 2023, 14:48

W ostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy przed przerwą na reprezentacje, w ligowym klasyku Legia Warszawa wygrała 3:1 z Widzewem Łódź. Gola ustalającego wynik rywalizacji strzelił Josue, który jednocześnie sprowokował kibiców drużyny gości. Teraz Portugalczyk został za to ukarany.

Josue sprowokował kibiców Widzewa

Pojedynki Legii Warszawa z Widzewem Łódź każdorazowo nazywane są klasykami polskiego futbolu. Emocji nie brakowało również przy okazji starcia obu ekip w 7. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Stołeczna ekipa wygrała 3:1 dzięki dwóm bramkom Ernesta Muciego i trafieniu Josue z rzutu karnego. Dla gości trafił Jordi Sanchez.

Tuż po skutecznym wykonaniu jedenastki w siódmej minucie doliczonego czasu gry, Josue podbiegł do sektora gości i wymownie ukłonił się przed kibicami Widzewa. Nie spodobało się to Markowi Hanouskowi, który odepchnął Portugalczyka, a na murawie wywiązała się lekka przepychanka.

Po kilkunastu sekundach sytuacja się uspokoiła, ale obaj piłkarze zostali ukarani. Sędzia Tomasz Musiał zdecydował, że zarówno Josue, jak i Hanousek zasłużyli na żółte kartki za zaognienie całego incydentu.

Josue ukarany za prowokację

Jak się okazało, Josue został dodatkowo ukarany za swoje zachowanie. Piotr Kamieniecki z TVP Sport poinformował, że Komisja Ligi nałożyła na Portugalczyka grzywnę w wysokości dwóch tysięcy złotych za prowokowanie kibiców Widzewa.

Po pięciu rozegranych spotkaniach Legia Warszawa z dorobkiem 13 punktów i dwóch meczach rozegranych mniej od Śląska i Zagłębia jest liderem tabeli PKO BP Ekstraklasy. Widzew z kolei w siedmiu spotkaniach uzbierał siedem punktów, co obecnie daje mu 12. miejsce.