Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Kto zwycięży w Kielcach?!

Kto zwycięży w Kielcach?!

0

W 17. kolejce T-Mobile Ekstraklasy przed własną publicznością Korona Kielce podejmie GKS Bełchatów. Mają oni bardzo dobry bilans gier na własnym podwórku bo nie przegrali u siebie od 30 sierpnia. 

W poprzedniej serii spotkań Złocisto-krwiści po bardzo emocjonującym spotkaniu zremisowali z bydgoskim Zawiszą 2:2.

-Wtedy pozostał niedosyt, a jak będzie tym razem? – Nasza aktywność w ataku pozycyjnym, zmiana pozycji, plus prostopadłe piłki w odpowiednim momencie robią dużo zamieszania. Sprawia to problemy przeciwnikowi w szybkim przestawieniu się na grę w defensywie – mówi o swoim pomyśle na grę 52-letni Ryszard Tarasiewicz.

Podopieczni Tarasiewicza mają bardzo dobrą serię bo w ostatnich pięciu kolejkach nie przegrali żadnego spotkania zdobywając przy tym 11 punktów. Po bardzo słabym początku sezonu w końcu odbijają się od dna i do będącego na dziesiątym miejscu Podbeskidzia tracą już tylko 3 oczka.

Miejsce w tabeli trzeba znać, ale nie można tym żyć. Mamy przed sobą trzy kolejne mecze i mam nadzieję, że jak się wtedy spotkamy, to daj Boże, żeby to była już seria ośmiu bez porażki – powiedział Przemysław Trytko.

Korona przystąpi do spotkania osłabiona bo nie zobaczymy w jej zespole Małkowskiego, Kuzery, Kiercza i Markovicia. Pd znakiem zapytania swoi występ Kiełba.

Nieco inaczej wygląda sytuacja wśród gości. Oni mieli bardzo dobry początek sezonu ale ostatnio nieco spuścili z tonu. Mimo to do drugiego miejsca tracą zaledwie trzy punkty. Ostatnie mecze pokazały jednak iż Brunatni są bez formy. Po porażce 3:0 z Legią i remisie 1:1 z Cracovią z pewnością nie można być pełnym optymizmu.

GKS ma najlepszą defensywę w Ekstraklasie. W dotychczasowych 16 kolejkach stracili tylko 15 goli. Niestety liczba bramek strzelonych jest równie niska.

Patrząc na te mecze prawdą jest, że GKS traci mało bramek. Ma zawodników do tego, aby prowadzić grę w taki sposób jak obecnie. Dobra organizacja gry i szybki kontratak, to ich atuty – stwierdził. Czy rzeczywiście szukanie swoich szans w szybkich wyjściach z piłką będzie taktyką na andrzejkowy wieczór? Dobrej myśli przed pierwszym gwizdkiem jest ex-koroniarz Adam Mójta. – Plan jest taki, żeby jechać do Kielc i przywieźć z ciężkiego terenu punkty.

Korona Kielce – PGE GKS Bełchatów / sob. 29.11.2014, godz. 18:00

Przewidywane składy:

Korona Kielce: Vytautas Cerniauskas – Paweł Golański, Piotr Malarczyk, Radek Dejmek, Kamil Sylwestrzak – Paweł Sobolewski, Michał Janota, Kyryło Petrow, Nabil Aankour – Olivier Kapo – Przemysław Trytko.

PGE GKS Bełchatów: Arkadiusz Malarz – Adrian Basta, Paweł Baranowski, Błażej Telichowski, Adam Mójta – Kamil Poźniak, Patryk Rachwał, Damian Szymański, Paweł Komołow, Michał Mak – Bartosz Ślusarski.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).