Kuriozalna kontuzja reprezentanta Polski. Cieszył się z gola i… zerwał więzadła

Aktualizacja: 29 mar 2023, 18:07
29 mar 2023, 16:13

Choć eliminacje do tegorocznych mistrzostw Europy zakończyły się dla reprezentacji Polski U-19 sukcesem, o sporym pechu może mówić Filip Koperski. Gracz Lechii Gdańsk, autor gola w meczu z Izraelem podczas celebrowania trafienia zerwał więzadła krzyżowe.

Reprezentacja Polski do lat 19 odniosła we wtorek wielki sukces, awansując na tegoroczne mistrzostwa Europy po raz pierwszy od 2006 roku. Było to możliwe dzięki zajęciu pierwszego miejsca w grupie szóstej. Pięć zdobytych punktów dało awans z pierwszej lokaty.

Udane eliminacje kadry do lat 19

Młodzieżowa kadra rozpoczęła eliminacyjną rundę od remisu 1:1 z Izraelem. Trzy dni później zanotowała efektowne zwycięstwo 3:0 nad rówieśnikami z Łotwy, natomiast na koniec Polacy zremisowali z Serbią 2:2, choć jeszcze do 77. minuty przegrywali 0:2.

W meczu otwierającym eliminacje z Izraelem jedynego gola dla Polaków strzelił Filip Koperski, który wpisał się na listę strzelców w 10. minucie. Przy podskoku podczas radości z gola wyskoczył w geście triumfu, natomiast po wylądowaniu na jego twarzy od razu można było zauważyć grymas bólu.

Koperski zerwał więzadła

Koperski bardzo szybko opuścił boisko i nie zagrał już w kolejnych spotkaniach. Od początku obawiano się, że może to być poważny uraz, ale na ostateczną diagnozę czekano do momentu odbycia szczegółowych badań lekarskich.

Potwierdził się najgorszy scenariusz. 19-letni zawodnik Lechii Gdańsk zerwał więzadła krzyżowe, na skutek czego będzie pauzował przez kilka miesięcy. – Koper, trzymaj się i wracaj do zdrowia. Czekamy na Ciebie! – napisano na oficjalnym profilu klubu na Twitterze.