Kwestia Bartłomieja Drągowskiego rozwiązana. Polak zostaje w Serie A

Bartłomiej Drągowski wreszcie przeniesie się do nowego klubu. Polskie i włoskie media są zgodne, że bramkarz trafi ostatecznie do Spezii. Z nową drużyną 24-latek zwiąże się kontraktem do czerwca 2025 roku. 

Populacja Polaków w Spezii powiększa się. Dołącza Drągowski

Liga Typerów Polski-Sport.plOd wielu tygodni mówiło się o tym, że Bartłomiej Drągowski odejdzie z Fiorentiny. Najpierw Polak łącony był z przenosinami do Premier League, gdzie zainteresowane jego usługami były drużyny Southampton oraz Bourmemouth. Na przeszkodzie z transferu stanęły jednak kwestie biurokratyczne.

Później wydawało się, że 24-latek może trafić Espanyolu. Ostatecznie zespół z Barcelony nie chciał jednak zgodzić się na wygórowane wymagania włodarzy Fiorentiny. Włoskie media twierdziły, że Viola oczekiwała za reprezentanta Polski nawet osiem milionów euro. Ostatecznie wiec Drągowski zostanie we Włoszech.

Portal “Sport.pl” potwierdził, że 24-letni bramkarz trafi do Spezii. Bartłomiej Drągowski z nowym klubem zwiążę się na trzy kolejne sezony. Włosi zapłacą za Polaka tylko trzy miliony euro. Jednak będą musieli oddać również połowę kwoty uzyskanej z tytułu ewentualnej sprzedaży.

Dziennikarze dodają, że na transfer wpływ miał fakt, że właściciele obu klubów znają się doskonale z Nowego Jorku, w którym mieszkają. Ponadto Rocco Comisso i Robert Platek już wcześniej robili ze sobą interesy, a to tylko kolejna transakcja z udziałem tych dwóch biznesmenów.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

W Spezii Bartłomiej Drągowski będzie miał okazję zagrać z innymi Polakami. W zespole występują bowiem Jakub Kiwior oraz Arkadiusz Reca.

Grabara ma powody do obaw? Doświadczony konkurent w Kopenhadze

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA