8 wrz 2023, 09:22

Po zakończeniu czwartkowego spotkania z Wyspami Owczymi w eliminacjach Euro 2024 na murawie pojawił się młody kibic, który chciał otrzymać koszulkę od Roberta Lewandowskiego. Kapitan polskiej kadry poprosił stewardów o zostawienie go w spokoju, po czym przekazał mu prezent.

Dwa gole Lewandowskiego z Wyspami Owczymi

Po czerwcowym blamażu na wyjeździe z Mołdawią można było się spodziewać, że w czwartkowym starciu z Wyspami Owczymi reprezentacja Polski wyjdzie podwójnie zmotywowana. Z jednej strony chodziło o aspekt sportowy, a z drugiej o zmazanie plamy po licznych aferach, które wybuchały w ostatnich miesiącach.

Podopieczni Fernando Santosa nie zachwycili w starciu ze zdecydowanie niżej notowanym rywalem. Wygrali jednak 2:0 po dwóch trafieniach Roberta Lewandowskiego. Kapitan biało-czerwonych wykorzystał rzut karny w 73. minucie, a później popisał się ładnym uderzeniem z pola karnego.

Lewandowski dał młodemu kibicowi koszulkę

Po końcowym gwizdku kamery uchwyciły moment, który odbił się w sieci szerokim echem. Na nagraniu widać, jak kilkunastoletni chłopiec zdołał wbiec na murawę i uciec ochronie. Jego celem był właśnie Lewandowski, od którego chciał otrzymać koszulkę.

Kapitan reprezentacji poprosił stewardów o zostawienie dziecka w spokoju, po czym wręczył mu koszulkę, w której zagrał w drugiej połowie z Wyspami Owczymi. Po przekazaniu prezentu, chłopiec wrócił na trybuny, nie będąc już niepokojonym przez ochronę.

Po takich sytuacjach kibice, którzy zdołają wbiec na murawę najczęściej muszą się liczyć z karami lub zakazami stadionowymi. Można mieć nadzieję, że w tym przypadku jednak młody fan tego uniknie, a po całej sytuacji pozostanie mu przyjemna pamiątka.